W piątek, 26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich. Dyrektor szkoły, pan Leszek Bober podziękował absolwentom za 3 lata ciężkiej, ale też owocnej pracy i życzył powodzenia na egzaminie maturalnym. Następnie w imieniu Starosty Tomaszowskiego głos zabrał pan Mariusz Kobiałka – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej, który również wyraził uznanie dla naszych absolwentów. Wypowiedziała się również przewodnicząca samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2017/ 2018, Julia Barcicka, która złożyła podziękowanie dyrekcji i gronu pedagogicznego za trzyletnią współpracę oraz przeprosiła za wszelkie niedociągnięcia.

Podczas ślubowania trzecioklasiści deklarowali dochowanie wierności hasłu wypisanemu na sztandarze naszej szkoły: „Honor et Patria”, godne reprezentowanie szkoły i jej tradycji, wierność przekazywanym wartościom, służenie dobremu imieniu szkoły oraz gotowość do podjęcia nowych zadań i obowiązków.

Na koniec dyrektor szkoły wraz z wychowawcami wręczył świadectwa zdolnym i wyróżniającym się uczniom Bartosza.

Ze średnią 5,00 i powyżej wyróżnieni zostali:

Aleksandra Koperwas (IIIa), Bartłomiej Szykuła (IIIa), Julia Skroban (IIIb), Aleksandra Kwiecień (IIIb), Anita Wybranowska (IIIb) i Katarzyna Przednowek (IIIb).

Nagrody za wysokie wyniki w nauce

ze średnią od 4,75 do 4,99 otrzymali również: Angelika Wawrzusiszyn (IIIa), Jakub Michalski (IIIa), Kacper Nowicki (IIIa), Maciej Wróbel (IIIa), Julia Idzik (IIIb), Katarzyna Duchnowska (IIIb), Bartosz Stawarski (IIIb), Kacper Janiuk (IIIe).

Wyróżnienie za 100% frekwencję otrzymał Mateusz Dziura (IIIa), który dodatkowo reprezentował szkołę w licznych konkursach i olimpiadach z języka angielskiego, przy czym wielokrotnie zdobywał tytuł laureata i finalisty.

W dalszej kolejności uczniowie zostali nagrodzeni za pracę w zespołach wokalno – muzycznych The One i Bartosz Band oraz prowadzenie uroczystości szkolnych (Oliwia Tyrka, Malwina Nowak, Bartłomiej Szykuła, Bartosz Mazurek), działalność w samorządzie uczniowskim (Julia Barcicka, Oliwia Tyrka, Monika Gardyjas, Maciej Wróbel), a także działalność sportową (Aleksandra Koperwas, Marcin Kobiałka, Szymon Leńczuk, Monika Kowalik, Wiktoria Beńko, Joanna Pizun, Sylwia Biela, Julia Idzik, Gabriela Kostur, Katarzyna Sendecka, Klaudia Nowak, Daniel Pietraś, Kacper Sidor, Katarzyna Kliza i Jan Żółkiewski).

Całość uroczystości zwieńczył występ Oliwii Tyrki, Martyny Majkut oraz Patrycji Zubrzyckiej, które zaśpiewały „Thinking out loud” Eda Sheerana i „Just the way you are” Bruno Marsa.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a uczniom klas trzecich życzymy powodzenia na maturze!

Magdalena Okoń