7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole” – „Jak nie czytam, jak czytam”.

Akcja ma charakter promującego czytelnictwo happeningu i polega na zgromadzeniu w jednym miejscu w przestrzeni publicznej jak największej liczby jednocześnie czytających młodych ludzi (co roku jest do pobicia rekord czytających). Ma to pokazać, że wbrew obiegowej opinii młodzież jest zainteresowana czytaniem i lubi to robić.

W Tomaszowie akcja odbyła się w Parku Miejskim pod patronatem Biblioteki Publicznej. Zgromadzili się tam uczniowie tomaszowskich szkół oraz maluszki z kilku przedszkoli.

Z naszej szkoły udział w imprezie wzięły klasy 1c i 2c oraz ochotnicy z klasy 2b i 2e pod opieką pań Beaty Greli, Marii Gęborys i Doroty Wujec.

Starsi uczestnicy rozlokowali się w kilku miejscach w parku i tam oddawali się lekturze przyniesionych przez siebie książek. Maluchom na głos czytali zaproszeni goście (m.in. burmistrz Wojciech Żukowski, dyr. wydziału oświaty w starostwie Mariusz Kobiałka i dyr. TDK Dariusz Krech) oraz wolontariusze spośród uczniów, w tym nasze uczennice Julia Anastaziak, Róża Paszt i Weronika Bondyra.

Akcja trwała pół godziny i zakończyła się pełnym sukcesem – wzięło w niej udział ponad 500 osób. Z happeningiem połączona była też druga akcja polegająca na zebraniu pieniędzy i zakupieniu za nie książeczek dla małych pacjentów oddziału dziecięcego tomaszowskiego szpitala.

W naszej szkole zbiórka pieniędzy została przeprowadzona przez samorząd uczniowski 3 czerwca, a 7 delegacja uczniów dostarczyła zakupione książki do szpitala miejskiego.

Dzięki pięknej pogodzie impreza cieszyła się dużym powodzeniem i mamy nadzieję kontynuować tradycję wspólnego czytania także w latach następnych.

Dorota Wujec