• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    2 września 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które poprzedziła Msza święta sprawowana w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

   Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły, pan Leszek Bober, który powitał po wakacjach gości, nauczycieli i uczniów oraz życzył owocnej nauki. Dyrektor zwrócił uwagę na ważną rocznicę – 90 lat temu w budynku naszej szkoły odbyły się pierwsze zajęcia lekcyjne. Po raz pierwszy rozpoczęcie uświetnił sztandar I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, co wiąże się ze zmianą nazwy szkoły, podkreślającą jej tradycje. Następnie do wszystkich zebranych zwrócił się Starosta Tomaszowski, pan Henryk Karwan, również składając najlepsze życzenia uczniom i nauczycielom. Tradycyjnie już uroczystość zakończyły występy wokalne, tym razem w wykonaniu uczennic, które w tym roku dołączyły do naszej społeczności.

   Uczniowie klas I po raz pierwszy spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy zapoznali ich z zasadami funkcjonowania w szkole. Efektem pierwszego dnia w Bartoszu stały się pamiątkowe zdjęcia grupowe.

   Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom życzymy wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym!

Magdalena Okoń