Zaczęło się jak zwykle. Długie i staranne przygotowania, by tę jedyną w życiu noc studniówkowego balu zapamiętać na zawsze. A potem już wszystko , by te marzenia się spełniły.

Tegoroczni maturzyści bawili się w restauracji Avokado. Uroczystego otwarcia balu dokonał dyrektor pan Leszek Bober, który podkreślił szczególny charakter tego dnia w trzyletniej przygodzie uczniów ze szkołą, zwrócił uwagę na magiczny charakter tej niepowtarzalnej nocy i wszystkim życzył dobrej zabawy. Życzenia maturzystom i ich rodzicom złożył też w wystosowanym specjalnie na tę okazję liście Poseł na Sejm RP, pan Tomasz Zieliński. Gościem specjalnym uroczystości był pan Mariusz Kabiałka, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Tomaszowskiego. Pan dyrektor podkreśli swój związek ze szkołą (jest absolwentem Bartosza), życząc wrażeń, które długo jeszcze powracały będą we wspomnieniach. Glos zabrał też kolejny z gości- Ksiądz Dziekan Grzegorz Chabros, z wielką sympatią odnosząc się do uczestników zabawy, zaznaczając również niezwykły charakter uroczystości. Nie zabrakło też głosu rodziców, których wielki wkład w przygotowanie balu podkreślił wcześniej dyrektor – pan Leszek Bober. W swoim wystąpieniu ich przedstawiciele – pani Beata Atalska i pan Leszek Okoń zwrócili się nie tylko do uczniów, ale też na ręce pana dyrektora złożyli wyrazy podziękowań dla wychowawców i nauczycieli za ich pracę i zaangażowanie. Myśl ta kontynuowana była w podziękowaniach, jakie wyrazili przedstawiciele klas III – Natala Paszt i Jakub Kramarczuk. Wyrazy wdzięczności za opiekę i wsparcie skierowali do wychowawców klas maturalnych, zaś pani Joannie Zyzie dziękowali za czas poświęcony na przygotowanie zespołu tanecznego do otwierającego wieczór taneczny poloneza. Zwrócili się też do rodziców, bez których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Najbardziej poruszającym wydarzeniem tej części był polonez w wykonaniu przedstawicieli klas III. Piękny układ, eleganckie stroje tancerzy i uroczysta muzyka stworzyły spójny układ, który oglądali także specjalnie na tę okazję przybyli goście.

Urzekające kreacje, eleganckie wieczorowe makijaże i fryzury, elegancja męskiej części grona uczniowskiego i świadomość, że taka noc jest jedyną w życiu… wszystko to wpłynęło na magiczną, niepowtarzalna atmosferę. Zabawa trwała do białego rana, a sentyment z nią związany zostanie z maturzystami 2020 już na zawsze.

Teraz… czekamy na matury