W dniu 17 września br. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii 1970-1990”. Wzięli w nich udział dwaj uczniowie z klasy III c (humanistycznej): Łukasz Krawczyk i Damian Kiszczuk. Pierwsze miejsce zajął Damian, który w ten sposób stał się członkiem trzyosobowej drużyny reprezentującej województwo lubelskie w finale konkursu. Nauczycielem prowadzącym drużyny lubelskiej będzie Tomasz Mikszyc, nauczyciel historii Damiana i Łukasza.

Finał konkursu odbędzie się w grudniu br. w Szczecinie w tradycyjnej formie, jednak ze względu na sytuację epidemiczną forma ta może zostać zastąpiona wersją on-line.

Organizatorem konkursu jest gdańska Fundacja Centrum Solidarności.

Warto także wspomnieć o jeszcze jednym sukcesie Damiana. W konkursie historycznym „Cud nad Wisłą 1920” otrzymał on tytuł laureata w kategorii Praca literacka za rozprawkę na temat: "Bitwa Warszawska –Cud nad Wisłą czy efekt genialnej strategii?”. Głównym organizatorem tego konkursu był Komitet Obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Tomaszowie Lubelskim, a współorganizatorem Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Uczestniczyli w nim uczniowie z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego oraz miasta Zamość. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych odbyło się w dniu 15 sierpnia 2020 r. w Tomaszowie Lubelskim.