• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    W roku szkolnym 2020/2021 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim został zorganizowany i przeprowadzony konkurs fotograficzny pod hasłem „Moja interpretacja znanego dzieła sztuki” skierowany do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich powiatu tomaszowskiego.

   Już po raz szósty został objęty patronatem przez Starostę Tomaszowskiego pana Henryka Karwana.

   W tegorocznej, ósmej edycji, udział wzięło 10 uczniów z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Sabaudii, Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim i I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim.

   Dnia 26 maja 2021 r. odbyło się posiedzenie jury w składzie: Maria Gęborys, Marzanna Mucha, Katarzyna Soluch i Dorota Wujec, które dokonało oglądu i analizy 27 prac fotograficznych (13 w postaci wydruków fotograficznych, pozostałych w wersji elektronicznej). Wszyscy uczestnicy dokonali interpretacji dzieł malarskich, a jedna osoba rzeźby. Przedmiotem oceny poszczególnych fotografii była zgodność z tematyką konkursu, sugestywność i oryginalność w podejściu do tematu, wyobraźnia artystyczna oraz technika wykonania i włożony w przygotowanie prac wysiłek.

   Ze względu na niewielką ilość uczestników konkursu oraz bardzo wyrównany poziom prac jury podjęło decyzję o przyznaniu wszystkim uczestnikom miejsc finałowych, przydzielając je następująco:

Grand PrixBartłomiej Biela (doskonała interpretacja w 3 ujęciach „Krzyku” E. Muncha zatytułowana „Mroczne widmo”), SP nr 2 w Tomaszowie Lub.

I miejsce ex aequoAleksandra Żurawska ( po jednym ujęciu „Damy z łasiczką” L. da Vinci i „Statui Wolności”), klasa VIIa SP nr 1 w Tomaszowie Lub., Paweł Kardasz (2 ujęcia „Stańczyka” J. Matejki jako „Stańczyk w oczekiwaniu na nowy sezon serialu”), klasa VIII SP w Sabaudii

II miejsce ex aequoZuzanna Piwko (1 ujęcie „Maya a la poupee et au cheval” P. Picassa), klasa VIIa SP nr 1 w Tomaszowie Lub., Norbert Wawrzusiszyn (1 ujęcie „Baba sprzedająca jaja” H. Bloemaerta jako „Siostra sprzedająca jajka”), klasa VIIb SP nr 2 w Tomaszowie Lub., Klaudia Dudzińska i Kamila Sokołowska ( 1 ujęcie „Piłsudski na Kasztance” W. Kossaka), klasa Ic I LO w Tomaszowie Lub.

III miejsce ex aequoMaja Gmiterek (3 ujęcia „Gałęzie kwitnącego migdałowca” V. van Gogha), klasa VIa SP nr 2 w Tomaszowie Lub., Katarzyna Kobiałka (1 ujęcie „Dziewczynki z dzbankiem” S. Wyspiańskiego jako „Gabi z kwiatami”), klasa VII SP nr 2 w Tomaszowie Lub., Bartosz Drej (po jednym ujęciu „Autoportretu w słomianym kapeluszu z fajką” V. van Gogha i nieznanego autora „Zakonnika z dzbankiem”), SP nr 1 w Tomaszowie Lub.

   Wystawa pokonkursowa, uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędą się w I LO w Tomaszowie Lub. w czerwcu 2021 r. Uczestników i opiekunów powiadomimy o dokładnym terminie drogą elektroniczną.

   Nagrody dla laureatów ufundował Starosta Tomaszowski Henryk Karwan, za co składamy mu serdeczne podziękowanie.

   Organizatorki konkursu: Maria Gęborys, Marzanna Mucha, Katarzyna Soluch i Dorota Wujec