• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    21 października 2021 r. melodie węgierskiego zespołu OMEGA rozbrzmiewały w I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. W naszej szkole odbył się bowiem I Powiatowy Konkurs Muzyczny O!MEGA SONGS pod patronatem Starosty Tomaszowskiego i Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Celem festiwalu jest poznanie twórczości tego kultowego zespołu oraz zachęcanie młodzieży do zainteresowania się historią i kulturą Węgier. Celowi temu posłużył krótki referat na temat historii kariery zespołu Omega. Konkurs nieprzypadkowo organizowany jest w murach Bartosza, gdyż od lat to właśnie nasza szkoła dba o rozwój talentów muzycznych i wokalnych. Tym razem poszerzamy zainteresowania muzyczne o obszary dla współczesnych nastolatków dość niezwykłe, zarówno ze względu na czas , w którym zespół OMEGA cieszył się największą sławą, jak też specyfikę języka węgierskiego (którego od ubiegłego roku uczą się zainteresowani nim uczniowie Bartosza).

   Każdy z uczestników konkursu wykonać musiał szlagier węgierskiego zespołu i wybrany przez siebie utwór obcojęzyczny. W pracach jury zasiedli: dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim pan Andrzej Bulicz, dyrektor i nauczyciel muzyki w ZSP w Michalowie – pan Stanisław Ważny oraz wicedyrektor Bartosza pani Beata Grela.

   Po wysłuchaniu wszystkich piosenek jury uzgodniło werdykt i przyznało nagrody:

I miejsce : Natalia Marszalec z akompaniamentem Damiana Zuba – oboje z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim (opieka pani Iwona Malec)

II miejsce przyznano równorzędnie pozostałym uczestnikom : Aleksandrze Wójtowicz, uczennicy naszej szkoły (opieka Ewa Wójtowicz) i Wojciechowi Pudełce – uczniowi Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim (opieka pani Danuta Gęborys).

   Nagrody rzeczowe wręczył laureatom dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim pan Andrzej Bulicz, jednak ta najatrakcyjniejsza dopiero przed nimi- cała trójka nagrodzonych weźmie udział w wycieczce do Warszawy, której program zapowiada się bardzo ciekawie.

   Imprezę uświetniły występy uczennic Bartosza, tegorocznych laureatek STACHURIADY- Amelii Knap, Aleksandry Wójtowicz oraz Julii Stepaniuk.

   Mamy nadzieję, że Powiatowy Konkurs Muzyczny O!MEGA SONGS na stałe już zagości w I LO jako impreza cykliczna, zdecydowanie wzbogacająca i tak już różnorodną ofertę edukacyjną szkoły.

   Organizatorkami i koordynatorkami konkursu są panie Katarzyna Ważna – nauczyciel j. niemieckiego i pedagog szkolny, opiekunka zespołów The One i Bartosz Band i Beata Grela, wicedyrektor Bartosza.

   Uczestnikom gratulujemy sukcesów, podziwiamy ich talenty i … czekamy na kolejne występy na koncertach i konkursach piosenki.

Zapraszamy do galerii