Konkurs informatyczny Akademii Zamojskiej odbył się w dwóch etapach. W pierwszym wzięło udział 172 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. W etapie finałowym wzięło udział 20 uczniów. Oba etapy konkursu odbyły się w formule on-line. Uczniowie w ciągu 120 minut mieli odpowiedzieć na 20 pytań (testy jednokrotnego wyboru). Większość pytań wymagała przemyślenia, pomocniczych obliczeń, napisania programu, itp. Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary informatyki: algorytmikę i programowanie, bazy danych, systemy i sieci komputerowe, grafikę komputerową, arkusz kalkulacyjny .

Wśród najlepszych są nasi uczniowie, którzy zajęli kolejno następujące miejsca:

III - Karol Ożga

V - Michał Suski

VI - Łukasz Bałabuch

IX - Julia Sagan

Opiekunem całego zespołu jest Robert Wojciechowski.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.