Nie po raz pierwszy nasi uczniowie udowadniają, że ich serca biją najszybciej i najcieplej wtedy, gdy na ich życiowej drodze stają krzywda, niesprawiedliwość i cierpienie. Bartosz znany jest z wielu akcji dobroczynnych. Można przypomnieć choćby Paczkę Marzeń czy Komórkomanię, w które angażowały się całe klasy. Tym razem przed młodzieżą pojawiło sie chyba najtrudniejsze zadanie – stawić czoła skutkom dramatu wojny, jaki rozgrywa się u naszych wschodnich sąsiadów. Dlatego też od pierwszego dnia działania w hali sportowej Bartosza punktu recepcyjnego w pomoc zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, jak zwykle w sytuacjach, gdy zachodzi potrzeba wsparcia charytatywnych działań skierowanych do potrzebujących.

Nie dziwi więc fakt, że ich zaangażowanie i pełna ciepła postawa poskutkowały zasłużoną nazwą, jaką podczas pracy w punkcie recepcyjnym otrzymała grupa naszych wolontariuszy.

Jestem przekonana, że odtąd I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim zasłynie także z tego, że tu właśnie działają Aniołki Bartosza, dzięki którym dziś piszą o nas media, a ich wrażliwość potwierdza fakt, że nasza szkoła nie tylko kształci świetnych absolwentów, ale też wychowuje ... dobrych ludzi.

Serdeczne podziękowania za Wasze wsparcie kochani.

Więcej informacji w artykule załączonym poniżej.