29.04.2022 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego wysłuchaliśmy przemówienia pana Leszka Bobera - dyrektora Bartosza, który podziękował maturzystom za ich starania i życzył sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej. Glos zabrał też pan Andrzej Bulicz - dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim , który podziękował gronu pedagogicznemu za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodzieży. Pan Paweł Podoba - przedstawiciel Rady Rodziców, również gratulował uczniom ukończenia liceum, zaś w imieniu rodziców podziękował wszystkim za zaangażowanie w nauczanie ich dzieci, bezintersowną pomoc i wsparcie. Następnie Julia Nieścior - przedstawicielka klas trzecich i przewodnicząca samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2021 w imieniu własnym i swoich rówieśników złożyła serdeczne podziękowania dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły za ten wspaniały czas- owocne 3 lata nauki. Trafnie zauważyła, że był to czas trudny dla każdego - zarówno dla uczniów i nauczycieli - zdalne nauczanie jednych motywowało, innych zniechęcało do nauki, jednak nauczyciele wraz z wychowawcami z całych sił starali się zrekompensować im ten okres, stosowali ciekawe metody nauki, poświęcali więcej czasu na omówienie trudnych zagadnień.

Po wzruszającym przemówieniu absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zadeklarowali m.in. godne reprezentowanie naszej szkoły w dalszym etapie życia. Następnie pan dyrektor Leszek Bober wraz z panem dyrektorem Andrzejem Buliczem oraz panem Pawłem Podobą wręczyli świadectwa i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Średnią ocen powyżej 5.0 uzyskali: z klasy III ag: Karolina Kaznowska, Aleksandra Latos, Klaudia Kolanko, Patrycja Mikłasz, Kinga Gwiazdowska, Michał Rybaczyński, Oliwia Stawarska, z klasy III bg: Magdalena Słoboda, Magdalena Przybik, Michał Kozyra. Niewiele niższą średnią ocen 4.75-4.99 uzyskali: z klasy III ag: Natalia Komadowska, Wiktoria Legeżyńska, Przemysław Zieliński, Jakub Góra, Patryk Świderek, Jakub Gałan, Miłosz Cybulski, Weronika Czop, Maria Raczkiewicz, Anna Sujko, Maciej Skop, z klasy III bg: Marta Rechul, Piotr Berbecki, Irmina Portka, z klasy III cg: Martyna Bryk, z klasy III dg: Gabriela Kuryło, Katarzyna Wojtkielewicz i Paulina Knap. Pani wicedyrektor - Beata Grela wraz z panią Katarzyną Ważną wręczyły dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się pracą w zespołach The One i Bartosz Band: Amelii Wiatrak - klasa III e, Julii Stepaniuk - klasa III d, Katarzynie Miziuk - klasa III c, Jakubowi Górze - klasa III a, Przemysławowi Zielińskiemu - klasa III a, Miłoszowi Maślakowi - klasa III d. Za działalność w samorządzie szkolnym od dyrekcji i opiekunek -Agnieszki Łasochy -Halusiak i Beaty Głuszek podziękowania obebrali : Julia Nieścior - klasa III c, Wiktoria Legeżyńska - klasa III a, Sara Palak - klasa III e, Zuzanna Brodowska - klasa III d, Łukasz Wysocki - klasa III b, Jakub Buczek - klasa III a. Po zakończeniu uroczystości klasy trzecie udały się na spotkania ze swoimi wychowawcami. Jak powiedział Stefan Żeromski: "Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony." Wszyscy mamy zatem nadzieję, że mimo końca Waszej nauki w tej szkole, nie zaprzestaniecie zdobywać wiedzy i będziecie dalej poszerzać swoje horyzonty. Trzymamy za Was kciuki, życząc połamania piór na maturze. Spełniajcie swoje marzenia, nie bójcie się poznawać nowych dróg, bądźcie sobą. "Bo zwyciężać mogą ci, co wierzą, że mogą." - Wergiliusz.

Claudia Grzesik