Na Międzynarodowy Konkurs Multimedialny i Filmowy „WIELCY POLACY NA KRESACH” wpłynęło 67 prac.

Projekt „POLSKI MY NARÓD” organizowany przez V LO im. Adama Mickiewicza oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów z Polski i Kresów Wschodnich. Obejmuje trzy konkursy skierowane do uczniów szkół polskich i polonijnych. Patronat nad konkursami objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk, Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer oraz Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Pan Dariusz Bonisławski.

Miło nam poinformować, że w międzynarodowym konkursie WIELCY POLACY NA KRESACH nagrodę GRAND PRIX zdobył Bartosz Kita, uczeń klasy II a.

Uczniem opiekowała się Dorota Wujec.

Beata Grela