• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    W niedzielę, 5 czerwca 2022 r., odbyła się w naszym mieście kolejna patriotyczna uroczystość. Przy rondzie noszącym imię premiera Jana Olszewskiego odsłonięto popiersie tego wspaniałego polityka. Nieprzypadkowy był czas, w którym uczczono w ten sposób dokonania premiera, gdyż łączy się on z 30. rocznicą upadku rządu Olszewskiego- pierwszego gabinetu po II wojnie światowej wyłonionego przez sejm po całkowicie wolnych wyborach. Wydarzenia te miały miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku.

   W obchodach tej rocznicy brali udział zarówno lokalni politycy, jak też działacze piastujący ważne funkcje publiczne w kraju. Wśród nich znaleźli się między innymi: Antoni Macierewicz – Poseł na Sejm RP, minister w rządzie premiera Jana Olszewskiego, Robert Guta – wiceprezes PGNiG, pełnomocnik rodziny Jana Olszewskiego, Tomasz Zieliński – Poseł na Sejm RP, jeden z inicjatorów budowy pomnika, Ryszard Madziar, reprezentujący wicepremiera Jacka Sasina, Monikę Żur – Dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie reprezentująca Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki, Monika Zawiślak – Dyrektor Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu, reprezentująca Lecha Sprawkę Wojewodę Lubelskiego, Zdzisław Szwed – wicemarszałek reprezentujący Jarosława Stawiarskiego

   Szczególnym więc wyróżnieniem dla naszej szkoły był fakt, że to właśnie uczniowie Bartosza swoim występem w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim rozpoczęli uroczystości odsłonięcia pomnika premiera Jana Olszewskiego i upamiętnienia jego zasług dla ojczyzny. W programie wystąpili: Aleksandra Kowalik, Amelia Knap, Kornelia Kawka, Claudia Grzesik, Katarzyna Gozdek, Kacper Leńczuk z klasy II b, Piotr Leńczuk z klasy II a, Ewa Mazur z klasy III cp oraz tegoroczni absolwenci : Jakub Góra i Przemysław Zieliński (III ag).

   W imieniu całej grupy serdecznie dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, jakie usłyszeliśmy po występie. Jak zwykle zarówno recytatorzy, jak też wokaliści i instrumentaliści zachwycili publiczność nie tylko talentem, ale też wrażliwością i emocjonalnością wykonania, mądrością wpisaną w każde wypowiedziane słowo i wybrzmiewający dźwięk. Wielką przyjemnością zarówno dla mnie, jak też dla Katarzyny Ważnej, z którą wspólnie przygotowałyśmy program była praca z naszymi uczniami.

   Dziękujemy Wam z całego serca.

Beata Grela

Zapraszamy do galerii