• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

   24 lutego br. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się Wojewódzka Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody otworzył Wicestarosta pan Jerzy Wereszczak.  Wzięło w nich udział sześć najlepszych drużyn szkolnych z całego województwa: V LO Lublin, II LO Świdnik, I LO Biała Podlaska, I LO Ryki, LO ONZ Biłgoraj, a także reprezentacja naszej szkoły. 

   Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Awans do finału wojewódzkich rozgrywek uzyskały  drużyny, które w swoich grupach zajęły pierwsze miejsca. Drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach, walczyły o brązowy medal Licealiady. Rozgrywki miały niezwykle wysoki poziom, godny utalentowanych zawodniczek reprezentujących swoje szkoły.

   Reprezentacja BARTOSZA na początku zawodów stoczyła bój z silną drużyną z Biłgoraja. Mecz był niezwykle ekscytujący, obie drużyny dały z siebie wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zacięta walka trwała trzy sety, dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. Niestety, ostatecznie to drużyna z Tomaszowa musiała uznać wyższość rywalek.  Kolejny mecz naszych siatkarek nie przyniósł takich emocji, jak ten z Biłgorajem, za to zakończył się pozytywnym wynikiem dla naszego zespołu – 2:0. Spowodował podjęcie walki o brąz.

   W grupie drugiej nie brakowało emocji, ale do finału zakwalifikowała się drużyna V LO Lublin. Zawodniczki z Tomaszowa musiały poczekać, aż mecz pomiędzy Świdnikiem a Białą Podlaską wyłoni przeciwnika do walki o brąz. Drużyna ze Świdnika pokonała swoje rywalki w stosunku 2:1, żeby za moment stoczyć walkę o brązowy medal.

   Finałowe mecze rozegrały się w tym samym czasie na obu boiskach. W ścisłym finale reprezentacja szkoły z Biłgoraja pokonała drużynę z Lublina, zdobywając złote medale Mistrzostw Województwa. Kontrolę nad meczem o brąz sprawowały nasze siatkarki, które nie dały sobie odebrać szansy na medal. Niedługo po meczu na szyjach zwycięzców zawisły dumnie odznaczenia, które wręczyli: dyr. Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej pani Anna Pankiewicz oraz dyr. Janusz Frykowski. Nie zabrakło szczerych gratulacji i zdjęć pamiątkowych.

   W opisie tegorocznej Licealiady nie może zabraknąć pochwał wobec kibiców Bartosza. Wykazali się nie tylko kreatywnością i wyjątkowym wpływem na przeciwnika, ale także wytrwałością              i szacunkiem, zarówno do drużyny swojej jak i innych. Kibice Bartosza sprawili, że szkolna impreza stała się wydarzeniem wyjątkowym i godnym zapamiętania.  

   Skład drużyny Bartosza: Maja Górnicka (II c), Joanna Chodun (I b), Karolina Mokrzyńska (III a), Patrycja Kaniewska (II a), Patrycja Pawłowska (I b), Gabriela Koźmińska (I b), Magdalena Ważna (II e), Kinga Pełypyszyn (III a), Martyna Dereń (III e), Kamila Karwan (III e) Trener: Krzysztof  Wróbel

   Ostateczna klasyfikacja: 1) LO ONZ Biłgoraj 2) V LO Lublin 3) ZS Nr 1 Tomaszów Lubelski 4)LO Świdnik 5) LO Biała Podlaska 6) LO Ryki