VIII edycji powiatowego konkursu
dla szkół podstawowych
na sfotografowanie zjawiska fizycznego:
„Uchwyć fizykę w kadr” 2025/2026
Do konkursu swoje prace zgłosiło 129 uczniów z 21 szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego. Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedno autorskie zdjęcie ciekawego zjawiska fizycznego.
W dniu 13 maja 2026 roku Komisja Konkursowa w składzie Marianna Stopyra - Gardiasz i Leszek Bober, w oparciu o Regulamin Konkursu, dokonała oceny nadesłanych prac oraz przyznała uczestnikom nagrody, wyróżnienia i podziękowania.
Nagrody otrzymują:
I miejsce: Maciej Koper ze SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim za zdjęcie „Falujące powietrze,”
II miejsce: Oskar Ratyna ze SP w Sabaudii za zdjęcie „Tęcza,”
III miejsce: Gabriela Kobiałka ze SP Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim za zdjęcie „Wodna kapsuła na powierzchni monety.”
Wyróżnienia otrzymują:
1. Joanna Wielgosz ZS-P Bełżec
2. Kajetan Kurzępa SP Krynice
3. Jakub Bałabuch Niepubl. SP Huta Dzierążyńska
4. Antoni Biszczanik SP Lubycza Królewska
5. Maja Bogdanowicz SP Łaszczówka
6. Ewa Forlańska SP Łosiniec
7. Maja Pawliszczak SP Machnów Nowy
8. Julia Poleszczuk SP Majdan Górny
9. Olaf Szczogryn SP Majdan Sopocki
10. Ewa Nowak SP Podhorce
11. Antoni Buczek SP Susiec
12. Hubert Jasiński ZSiP Tarnawatka
13. Szymon Górnicki SP Tarnoszyn
14. Zofia Czaus SP Telatyn
15. Julia Maciejko Pryw. SP ICO w Tomaszowie Lubelskim
16. Amelia Wrona Niepubl. SP Little Oxford w Tomaszowie Lubelskim
17. Amelia Piwko SP Nr 2 w Tomaszowie Lubelski
18. Maja Furmańczuk SP Ulhówek
Zapraszamy nagrodzonych i wyróżnionych uczniów wraz z nauczycielami na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się w auli szkolnej I LO w Tomaszowie Lubelskim 9 czerwca 2026r. o godz. 10.00.
Koordynator konkursu: Marianna Stopyra-Gardiasz







