21.03.2024 roku w Bartoszu odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych z Tomaszowa Lubelskiego oraz z powiatu tomaszowskiego. Nasi goście zostali przywitani w auli przez dyrektora I LO pana Leszka Bobera, następnie Magda, Hania i Milena zapoznały ósmoklasistów z ofertą szkoły na rok 2024/25. Dla odwiedzających zorganizowane zostały pokazy fizyczne, biologiczne i chemiczne, na których mogli poznać budowę takich organów jak serce czy nerka, obejrzeć doświadczenia chemiczne, poznać odziaływanie fizyki w prawdziwym życiu. Członkowie Samorządu Uczniowskiego oprowadzili młodszych kolegów i koleżanki po budynku szkoły oraz opowiedzieli jej historię, opisując również znajdujące się w niej pomieszczenia. Dla naszych gości został zorganizowany również quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą, dobrze się bawiąc. Ola i Lena przedstawiły również krótką prezentację i opowiedziały o działalności SU, organizowanych w I LO imprezach. Miejscem odwiedzanym przez gości była nasza też hala sportowa, gdzie odbywał się szkolny turniej w siatkówkę. Nie zapomnieliśmy również o nauczycielach szkół podstawowych, dla których został przygotowany poczęstunek. Opiekunkami pokazów były panie Dorota Stawarska - biologiczne, Marianna Stopyra-Gardiasz - fizyczne, Jolanta Pasierb - chemiczne. Całą pracę nad dniem otwartym i samorządem uczniowskim koordynowały panie Agnieszka Łasocha-Halusiak oraz Beata Głuszek.

Dziękujemy za przybycie do naszej szkoły, mamy nadzieję, że czas spędzony w niej był przyjemny i miły. Wierzymy, że zobaczymy się we wrześniu!

Martyna Rachańska i Magdalena Dziura