• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    26.04.2024r. w naszym liceum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Głos zabrali dyrektor naszej szkoły –pan Leszek Bober, a także zaproszeni goście pani Katarzyna Gucz, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i pani Jolanta Deryło, przewodnicząca Rady Rodziców.

   Po ślubowaniu klas czwartych odbyło się rozdanie nagród za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w zawodach sportowych, konkursach, za zaangażowanie w zespole „The One” i grupie recytatorów oraz samorządzie uczniowskim.

   Absolwentami wyróżnionymi za najwyższe osiągnięcia w nauce są:

z klasy IV a:

Dominika Pasierb, średnia 5.31

Piotr Leńczuk, średnia 5.25

Jakub Pilchoń, średnia 5.13

Rozalia Wójtowicz, średnia 5.0

Julia Krawczyk, średnia 4.94

Mikołaj Wojtasiewicz, średnia 4.93

Maja Rusin, średnia 4.88

Paweł Skowronek, średnia 4.88

z klasy IV b:

Kornelia Kawka, średnia  5.63

Aleksandra Kowalik, średnia 5.13

Amelia Knap, średnia 4.88

Amelia Gmoch, średnia 4.88

z klasy IV d:

Aleksandra Krzeszowska, średnia 5.0

Karolina Zuk, średnia 5.0 

 

Nagrody odebrali też laureaci konkursów:

Claudia Grzesik, laureatka konkursu literackiego „Płynąć pod Prąd”,

Kornelia Kawka- laureatka konkursu literackiego „Miłość”,

Jakub Pilchoń, laureat VI konkursu matematycznego „Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem".

 

   W tym dniu podziękowania z rąk wicedyrektor pani Beaty Greli za talent i zaangażowanie otrzymali członkowie zespołu The One:

Amelia Knap, Miłosz Hek, Kacper Leńczuk, Łukasz Gemborys oraz utalentowani recytatorzy Katarzyna Gozdek, Kornelia Kawka, Aleksandra Kowalik, Claudia Grzesik, Piotr Leńczuk oraz Amelia Kuźniarz.

   Członkowie Samorządu Uczniowskiego zostali nagrodzeni za zaangażowanie w działania na rzecz społeczności uczniowskiej Bartosza. Upominki i dyplomy otrzymali: Maja Dąbrawska, Claudia Grzesik, Amelia Knap, Julia Romańczuk, Kamil Małyska, Laura Ostromęcka, Martyna Więcławek i Kamila Sokołowska oraz Miłosz Hek.

   Wyróżnieni zostali także nasi wyróżnieni sportowcy: klasa IV a: Maja Dąbrowska,  Aleksandra Beńko, Bartosz Kita,  Mateusz Matwiejczuk, klasa IV b: Amelia Kuźniarz, Patrycja Zaturska, Oliwia Wyszyńska, klasa IV c: Klaudia Dudzińska, Aleksandra Oleś,  Kamila Sokołowska, klasa IV d: Kinga Chwedon: Michał Remizowski, Aleksandra Zwolak.

   Uroczystość prowadzili Wiktoria Berbecka i Jakub Kostecki.

   Dla naszych absolwentów zakończył się pewien etap życia, przed nimi kolejny krok na drodze rozwoju. Nie pozostaje nam nic innego, jak skierować do nich kilka słów: spotykajcie w swoim życiu życzliwych ludzi, którzy będą Was wspierać w podejmowanych działaniach. Bądźcie dojrzali, pomysłowi i kreatywni. Życzymy Wam wszystkim spełnienia marzeń, dostania się na wymarzone studia. Idźcie z dumą w świat i nie zapominajcie o Bartoszu.

Martyna Rachańska

Zapraszamy do galerii

   19 kwietnia 2024 r. w Akademii WSEI w Lublinie odbyło się wręczenie certyfikatów „Szkoły Innowacji”. Projekt ten skierowany jest do szkół ponadpodstawowych i patronują mu Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty. Celem projektu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania. Tytuł Lider Innowacji przyznawany jest w kilku kategoriach. I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim zdobyło ten tytuł w kategorii „Szkoła – Lider Innowacji”.

   Pan Leszek Bober, nauczyciel fizyki, uhonorowany w 2020 r. tytułem profesora oświaty uzyskał po raz drugi tytuł „Nauczyciel – Lider Innowacji” za przygotowanie uczniów do konkursów i olimpiad fizycznych, stosowanie skutecznych metod nauczania oraz działalność pozaszkolną w roli eksperta MEN, egzaminatora OKE i arbitra CKE.

   Wyróżnienia wręczyły pani wicekurator Barbara Grzesiak i kanclerz Akademii WSEI pani Teresa Bogacka.

    W ramach projektu edukacyjnego dedykowanego uczniom klas trzecich naszego liceum, w dniu 9 kwietnia 2024 roku odbyły się wizyty studyjne w bardzo różnych, odmiennych pod względem zadaniowym placówkach Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej oraz w Hrebennym. Byliśmy również na „zielonej granicy” w Dyniskach. Zostaliśmy zapoznani z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i sprzętem technicznym wykorzystywanym w służbie ochrony naszych granic, którego działanie oparte jest o zjawiska fizyczne wcześniej omówione w szkole na lekcjach fizyki, np. kamerami termowizyjnymi, specjalistycznymi urządzeniami służącymi do kontroli dokumentów, detektorami do wykrywania środków wybuchowych, narkotyków, goglami noktowizyjnymi, itp. Mieliśmy możliwość pogłaskania nietypowego funkcjonariusza straży granicznej – owczarka belgijskiego szkolonego w kierunku wykrywania materiałów wybuchowych. Zobaczyliśmy także wyposażenie placówek :wozy patrolowe, samochody terenowe, quady.

   W trakcie wizyt studyjnych omówiono zadania realizowane przez Straż Graniczną, która chroni nie tylko granice Rzeczypospolitej Polskiej, ale i Unii Europejskiej na dość długim pasie wschodnim. Dowiedzieliśmy się, na czym polega specyfika służby oraz zasady przyjęć do SG.

   Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Granicznej za chęć podzielenia się z nami tajnikami służby i ich osobistymi doświadczeniami.

   Dziękujemy pani Mariannie Stopyrze-Gardiasz za przygotowanie i zrealizowanie tego projektu, a pani Dorocie Wujec i panu Leszkowi Buremu za opiekę.

Uczestnicy projektu: Anna Holli oraz Arkadiusz Czuchaj

    22.03 2024 r. uczniowie klasy 3b i 2b wyruszyli na wyjątkową wycieczkę do Krakowa. Celem podróży był udział w Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej w Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) oraz wizyta w Muzeum Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które miały zapewnić uczniom niezapomniane doświadczenia edukacyjne.

   Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w renomowanej Akademii Górniczo-Hutniczej, w której JM Rektor AGH prof.dr hab.Jerzy Lis świetnie zorganizował wykład zatytułowany :”Materiały inspirowane naturą". Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z ciekawymi materiałami, pokazującymi jaką rolę odgrywa inżynieria materiałowa w naszym życiu.

   Następną częścią wycieczki była wizyta w Muzeum Anatomii, które fascynuje miłośników nauk medycznych. Wprowadzeniem była krótka prezentacja na temat eksponatów. Następnie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się modelom anatomii człowieka w skali naturalnej. Uwaga zwiedzających od razu skupiała się na ogromnej kolekcji preparatów anatomicznych, które pokazują ludzkie ciało w różnych aspektach.

   Wycieczka do Krakowa była więc nie tylko wyjazdem szkolnym, ale także wspaniałym przykładem tego, jak nauka może być fascynująca i inspirująca. Dla uczniów klas 3b i 2b było to zdecydowanie jedno z wartych zapamiętania wydarzeń w ich szkolnej karierze.

Zapraszamy do galerii

    Uczennica naszej szkoły Emilia Sprzęczka z klasy 1a

poszerzyła grono mistrzów sportu z Bartosza. Uczennica zdobyła srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych w grupie dziewcząt do lat 16. Impreza odbyła się w dniach 16-24 marca 2024 roku w Starych Jabłonkach. Emilka zostanie zakwalifikowana do Kadry Narodowej Juniorów.

   Gratulujemy i życzymy złotego medalu.