18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, w którym udział wzięli: Róża Paszt – zdobywczyni pierwszego miejsca, Weronika Bondyra (II miejsce), Bartosz Drabik (III miejsce), Sylwia Budzyńska, Oliwia Mazurek i Magdalena Okoń. Fragment „Czerwonego Kapturka” został przeczytany przez Ewelinę Przednowek, Wiktorię Ożgę i Kamilę Sarzyńską z klasy I a.

Występy oceniało jury w składzie: wicedyrektor Beata Grela – przewodnicząca jury, Agnieszka Łasocha – Halusiak i Anna Lal.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym, kiedy konkurs nabierze już nieco szerszego zakresu.

13 czerwca 2018 r. postanowiliśmy odwiedzić Kraków – dawną stolicę Polski. Pierwszą atrakcją był Kopiec Kościuszki. Mimo że padało, widoki były przepiękne. Następnie przeszliśmy do Muzeum Kościuszkowskiego. Można tam zobaczyć postacie m. in. Jana Pawła II, Adama Mickiewicza i Fryderyka Chopina. Później udaliśmy się do dwóch kościołów – jednego w stylu romańskim, drugiego barokowym. Po obiedzie przespacerowaliśmy się na Wawel. Zeszliśmy do Smoczej Jamy i udaliśmy się do kościoła Na Skałce, gdzie znajduje się źródełko św. Stanisława. O godz. 16.30 rozpoczęła się sztuka „Mayday” w Teatrze „Bagatela” im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego. Wolny czas spędziliśmy na Starówce, podziwiając zabytki. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Weronika Bondyra Magdalena Okoń

Konkurs fotograficzny dla młodzieży szkół podstawowych,

gimnazjalnych

i ponadgimnazjalnych powiatu tomaszowskiego

na sfotografowanie zjawiska fizycznego

Szczegółowe informacje w zakładce "Konkursy"

Mamy przyjemność poinformować o kolejnym sukcesie Bartłomieja Drabika, ucznia klasy 1b, solisty grupy wokalnej "The One" i członka zespołu "Bartosz Band". Bartek zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, którego finał zaplanowano na wrzesień bieżącego roku. Utworami, którymi Bartek podbił serca jurorów są dwa tanga: "Gdy odejdziesz" oraz "Twe usta kłamią". Walory głosowe Bartłomieja podkreślił kunsztowny akompaniament Jakuba Kaczkowskiego grającego na pianinie ! Opiekunem Bartka jest Katarzyna Ważna.

Wokaliście życzymy miejsca na podium