Od kilkunastu lat w Zespole Szkół Nr 1 odbywa się Dzień Patrona Szkoły. Jest to cykl imprez prezentujących talenty młodzieży. Już po raz drugi był on obchodzony wspólnie z zaprzyjaźnionymi gimnazjami z Tomaszowa Lubelskiego i Podhorzec. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 800, gdy odbył się turniej wiedzy matematycznej przygotowany przez Wiesława Wawryszczuka, Zenona Steczkiewicza i Izabelę Gwiazdowską, a także konkurs poprawności językowej, za który odpowiedzialny był Roman Soniak. Uczestnicy nie zdążyli postawić jeszcze ostatniej kropki, kiedy na scenie w auli zabrzmiały mocne uderzenia „orkiestry” Bartosz Band pod batutą Andrzeja Pasierba. Dopiero wtedy oficjalne uroczystości rozpoczął pan dyrektor dr Janusz Frykowski. W dalszej części imprezy odbył się koncert charytatywny na rzecz głodujących dzieci z Afryki, przygotowany przez Katarzynę Ważną,  Obejrzeliśmy też wodewil „Królowie Świata”, scenkę teatralną przygotowaną i wystawioną przez młodzież klasy z II c w składzie: Marcelina Bataszow, Kinga Błajda, Weronika Pachla, Katarzyna Noworol i Karolina Żurawska. Zespołem teatralnym opiekuje się Roman Soniak. Równolegle w sali 42 odbywały się pokazy chemiczne zaprezentowane przez uczniów Jolanty Pasierb i film na temat historii lotnictwa wybrany przez Mariannę Stopyrę-Gardiasz.Nie mniejsze atrakcje i emocje czekały młodzież przybyłą na quiz interdyscyplinarny „Wiedza użyteczna i bezużyteczna”, zorganizowany jak zwykle przez Leszka Pienkosa. Uczniowie mieli okazję wykazać się erudycją i refleksem, a przede wszystkim opanować stres wynikający z publicznego występu. Quiz i inne zawody były prowadzone przez samorząd szkolny pod opieką Marii Gęborys. Dopiero po godzinie 1300 przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród ufundowanych przez Starostę Tomaszowskiego Jana Kowalczyka, Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski Wojciecha Żukowskiego, Burmistrza Tyszowiec Mariusza Zająca, Wójta Gminy Bełżec Andrzeja Adamka i Wójta Gminy Krynice Jana Bałabucha.

Wyniki konkursów:

Konkurs poprawności językowej:

1. Michał Skop (Klasa 2 a; Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim)

2. Karolina Mokrzyńska (Klasa 2 a; Zespół Szkół Nr 1)

3. Aleksandra Piwko (klasa 2 a; Zespół Szkół Nr 1)

Konkurs matematyczny w kategorii gimnazjum:

1. Filip Dziubiński Wojciech Kubacki, Barbara Gwozda (Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim)

2. Diana Dejneka, Anna Gruszecka, Patrycja Pisarczyk (Gimnazjum w Podhorcach)

3. Patryk Karbownik, Monika Zub, Kamil Kłak (Gimnazjum w Podhorcach)

Konkurs matematyczny w zakresie klas pierwszych liceum:

1. Joanna Bałbustyn, Alicja Chromiec, Anna Swatowska (klasa 1b)

2. Daria Baran, Marcin Bryk, Magda Malec (klasa 1d)