Św. Jan Paweł II O Jasnej Górze powiedział: „tutaj słychać, jak bije serce Narodu w Sercu Matki”. XXIII Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę odbyła się 25 października 2014 roku. Pielgrzymowanie do Matki Bożej Królowej Polski to wielka łaska. Program pielgrzymki był następujący:

15.00 –  Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Rojek,

18.00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, której wyjątkowości dodały zapalone świece pątników,

20.00 – w Kaplicy Cudownego Obrazu został zaśpiewany Akatyst ku czci Matki Bożej połączony z Różańcem,

21.00 – Apel Jasnogórski, który zakończył nasze pielgrzymkowe nabożeństwa.

Pielgrzymka zawsze kojarzy nam się z trudem i właściwie zatem tak było. Trzeba było wstać o 4.00, żeby wyjechać z Tomaszowa Lubelskiego o 5.00. Trochę można się było zdrzemnąć ale to nie to co w domu. Trzeba było być w ciągłym ruchu w Częstochowie: zwiedzać i modlić się.

Wyjechaliśmy stamtąd o 22.00, a baza noclegowa była w autokarze. Lepiej mieli ci, którzy wybrali się na wycieczkę, ponieważ ich miejsce noclegowe było wygodniejsze. Powrót do Tomaszowa Lubelskiego o 4.00, „na stary czy nowy czas”, dało uczucie półprzytomności, ale i tak wszyscy wróciliśmy zadowoleni i wsparci duchowo.

Pielgrzymka maturzystów to wyjątkowy czas, taki, który już się nie powtórzy i wspomina się długo.  Bóg na pewno pobłogosławi tym prośbom, które zostawiliśmy Matce Bożej na Jasnej Górze.