28 kwietnia 2015 r. w ZS Nr1 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się  obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła". W uroczystościach wzięli udział uczniowie z klas: I a,I b, I d, I e, II c oraz II d. Głównym celem imprezy było promowanie odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. W ramach obchodów Dnia Ziemi został przeprowadzony szkolny konkurs ekologiczny. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

Małgorzata Cybulska kl. I b,

Marcin Szum kl. I b

II miejsce:

Marta Ciągło kl. I b,

Patrycja Tryndoch kl. I b,

Łukasz Siarkiewicz kl. I e,

III miejsce:

Wiktoria Olejnik kl. I b.

Tematyka odnawialnych źródeł energii została omówiona w prezentacji „Odnawialne źródła energii na Ziemi", którą przygotował  Marcin Bryk uczeń kl. II d. Uczniowie kl. I b: Marcin Szum, Monika Budzanowska, Marta Ciągło i Kamil Raczkiewicz przeprowadzili pokazy chemiczne pod tytułem " Energia i światło". Obchody Dnia Ziemi zostały przygotowane przez uczniów pod opieką Jolanty Pasierb, Ewy Wójtowicz, Anny Branach oraz Andrzeja Pasierba.

Organizatorzy serdecznie dziękują wieloletniemu sponsorowi nagród PGE S.A. oddział Zamość.