Uczniowie BARTOSZA regularnie uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Wielu z nich może poszczycić się pierwszymi sukcesami, do których prowadzą  ambicje i  systematyczna  praca.

Wśród nich są miedzy innymi:

Zuzanna Byra, Agnieszka Małka i Grzegorz Bień (kl. Ia), którzy jako zespół będą reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim konkursu: Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Uczniów przygotowuje Leszek Pienkos.

Maciej Mamczur, Szymon Węgrzyn (kl. Ia) oraz Katarzyna Rosół (kl. IIIc ) - uczestnicy II (okręgowego) etapu XLII Olimpiady Historycznej)

Opiekę nad uczniami sprawują Dorota Wujec (Ia) i Tomasz Mikszyc (IIIc).

Aleksandra Steczyszyn (kl. Ic) – reprezentantka szkoły w  eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Z uczennicą pracuje Tomasz Mikszyc.

Warto dodać, że w olimpiadzie wzięło udział 34 uczniów z klas I c i III c.

Wśród nich są tacy, którzy uzyskali wysokie wyniki, bliskie zakwalifikowania do kolejnego etapu :

Paulina Byra, Patrycja Chrzanowska, Agata Małyska, Gabriela Bukała (I c) oraz Wojciech Czajka (IIIc)

Aleksandra Słoboda (kl. Ie) – zdobywczyni III miejsca w XIX Jesiennym Konkursie Recytatorskim

Z Olą współpracuje Beata Grela.

W Bartoszu odbyły się też eliminacje Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Wzięło w nich udział 17 uczniów z klas humanistycznych – Ic i IIIc. Na etapie szkolnym najlepszy wynik uzyskali :

1.Wojciech Czajka- IIIc

2.Agata Małyska - Ic

3. Diana Winiarczuk – IIIc

4. Katarzyna Żuk – IIIc

Opiekę nad uczniami sprawował Tomasz Mikszyc.

Do konkursów i olimpiad przystępują też uczniowie klas o rozszerzeniach z przedmiotów ścisłych.

W Ogólnopolskiej  Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH brali udział:

·         z  matematyki: Marcin Turowski, Robert Podoba, Marcin Skinder – uczniowie kl. III a

(przygotowanie – Zenon Steczkiewicz)

·         z fizyki: Tobiasz Mandziuk i Marcin Turowski z kl. III a

(przygotowanie Marianna Stopyra- Gardiasz)

Tobiasz Mandziuk uczestniczył też w I etapie Olimpiady Fizycznej.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.