4 marca 2016r. w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.

Szczytnym celem tegorocznego koncertu było również podziękowanie społeczności naszej szkoły, a także uczniom i nauczycielom zaprzyjaźnionych szkół tomaszowskich za zbiórkę pieniędzy dla żony tragicznie zmarłego dyrektora naszej szkoły p. Janusza Frykowskiego. Na deskach TDK zaprezentowały się zespoły działające w naszej szkole: The One pod kierunkiem Katarzyny Ważnej oraz Bartosz Band pod opieką Andrzeja Pasierba. Oba zespoły wystąpiły z gościnnym wsparciem absolwentów oraz sympatyków już niebawem stuletniego liceum „Na Górce”. Muzycy zafundowali publiczności ponad godzinną ucztę muzyczną, prezentując szeroki wachlarz umiejętności, a także różne gatunki muzyczne od popu po rock. Wokaliści wykonali największe hity muzyki rozrywkowej we własnych aranżacjach, m.in. utwory Adele, Imagine Dragons, Dżemu, Breakoutu czy Human.  Wśród publiczności znaleźli się nie tylko uczniowie BARTOSZA, ale także tomaszowska młodzież  z Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 oraz wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.  Rozpoczynając koncert, dyrektor Leszek Bober podkreślił, że  impreza jest również dobrą formą promocji szkoły. Świetne występy naszych licealistów pokazały gimnazjalistom, że BARTOSZ jest miejscem, w którym oprócz wiedzy szlifować i rozwijać można pasje muzyczne i artystyczne. Uczniowie wszystkich szkół przekazali na prowadzoną w zamojskim szpitalu rehabilitację p. Barbary Frykowskiej ponad 3 tysiące złotych. Kwota jednak nie jest zamknięta, ponieważ wciąż wpływają kolejne darowizny na ten cel. Barbara Frykowska pełniła funkcję wicedyrektora ds. opiekuńczo-wychowawczych w Zespole Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Dziękujemy wszystkim za ten piękny dar serca. Koncert można będzie obejrzeć niebawem na stronie http://lo-tomaszow.pl/.

W koncercie udział wzięli uczniowie ZS Nr1 w Tomaszowie Lubelskim:

Kasia Kozłowska - wokal, kl. I b

Iza Putkowska - wokal, kl. II c

Martyna Luba - wokal, kl.  II d

Grzegorz Kolasa – wokal, gitara, kl.I e

Kamil Góra - wokal, skrzypce, gitara, kl.  II c

Michał Mazur - gitara, kl. II a

Marcin Gontarz - gitara, kl. II d

Absolwenci ZS Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim:

Piotr Giska - gitara, Mateusz Ważny - gitara

Sympatycy BARTOSZA:

Waldemar Mleczko – gitara, Michał Mleczko – perkusja, Martyna Momot – wokal, gitara, Maciek Stanibuła – perkusja, Marcin Marzęta – gitara