Kolejne sukcesy dotyczą naszych uczniów biorących udział w olimpiadach przedmiotowych. Po kwalifikacjach ustnych na poziomie okręgowym rekomendacje do eliminacji centralnych otrzymali Marysia Nazarowicz (Olimpiada Języka Rosyjskiego) i Paweł Wojciechowski (Olimpiada Literatury i Języka Polskiego). Do ostatecznych kwalifikacji na poziom centralny naszym uczniom zabrakło minimalnej liczby punktów.

Warto dodać, że sukces Marysi jest  bezdyskusyjny. Wśród 57 uczestników tej olimpiady na poziomie okręgowym aż 41 to uczniowie rosyjskojęzyczni, mimo to Marysia uzyskała w kwalifikacjach ustnych 13 miejsce, pokonując większość z nich (z wynikiem 79 punktów  na 100 możliwych). Jest to efekt zarówno pracowitości, jak też talentu językowego uczennicy, co podkreśla Elżbieta Pikuła, przygotowująca ją do konkursu. Paweł zaś (stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci) jest uczniem klasy II a, więc taki wynik na olimpiadzie humanistycznej tym bardziej cieszy (po części pisemnej zdobył  jedno z czołowych miejsc).

Gratulujemy.