12 kwietnia 2016 roku podczas XX  finału konkursu  „Człowiek Wolny od Nałogów” organizowanego przez Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim w Tomaszowskim Domu Kultury nagrody uzyskali także uczniowie naszej szkoły.

Kamila Żurawskiej z klasy 2 c  zajęła I miejsca w konkursie literackim, zaś Ola Pałczyńska z klasy 2c II miejsce w konkursie multimedialnym. Wyróżnienia otrzymali Paweł Wojciechowski z klasy 2a oraz Karolina Prociewicz, Paulina Pabiś, Paulina Frąc, Marzena Odrzywolska z klasy 1d i Kacper Kopczacki z klasy 1a za prace multimedialne. Dziękujemy opiekunom: panu Romanowi Soniakowi  i Robertowi Wojciechowskiemu za pomoc i wsparcie udzielone  młodzieży.

Za zaprezentowanie autorskiej scenki artystycznej (przygotowanej przez uczniów klasy 1e  oraz Izę Putkowską  z klasy 2c  i  Grzegorza Kolasę z klasy1e) szkoła otrzymała odtwarzacz CD/MP3. Grupą opiekowała się Agnieszka Łasocha - Halusiak. ”Moja historia” to krótkie opowiadanie o młodym człowieku, który został odrzucony przez rówieśników, bo był inny, zbyt grzeczny i ułożony. Nie umiał znaleźć sobie towarzystwa i dał się wciągnąć w „macki” dilera i złego towarzystwa. Był akceptowany tylko do momentu, kiedy posiadał pieniądze. Gdy skończyły się środki na kolejną działkę został sam, wyniszczony przez używki. Dzięki wsparciu najbliższym udaje mu się pokonać nałóg.

Scenka „Moja historia” spełniła funkcję dydaktyczną związaną z konkursem. Sugerowała,  że każdy jest narażony na niebezpieczeństwo, jakim są używki, choć są to indywidualne wybory i decyzje, zaś osoba dotknięta nałogiem może zawsze liczyć na pomoc. Z drugiej strony  motywowała do udzielania wsparcia osobom uzależnionym.