Z okazji Dnia Języków Europejskich połączonego z Ogólnopolskim Dniem Czytania w dniu 29.09. 2016 roku nasi uczniowie: Barbara Śmiech (III d), Łucja Pomorska (II a), Patrycja Pańczyk ,Weronika Nowosielska, Matusz Tabaka (II e), Klaudia Oktaba (II b) i Dominika Skowronek (I c) pod opieką nauczyciela (Agnieszki Łasochy – Halusiak) wzięli udział w projekcie przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim. Młodzież z BARTOSZA w 5 językach czytała dzieciom z Edukacyjnego Dyskusyjnego Klubu Książki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim bajkę Braci Grimm Czerwony Kapturek. Słuchacze zapoznali się z wersją hiszpańską, włoską, niemiecką, rosyjską i angielską. Na zakończenie Weronika, Patrycja, Basia oraz Mateusz przeczytali tę samą bajkę jeszcze raz, tym razem już w języku polskim, z podziałem na role.