V Ogólnopolskie Forum Młodych Chemików odbyło się w Gdańsku w dniach 8 – 11 września 2016 roku. Uczestnikami tego naukowego przedsięwzięcia byli najzdolniejsi uczniowie i nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentowali Marcin Szum (III b) i Jan Cybulski (II b). W ramach forum uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, wysłuchać wykładów o różnej tematyce, a także samodzielnie zaprezentować komunikaty ustne i postery, w których przedstawiali zagadnienia z zakresu historii chemii i najnowszych odkryć chemicznych. Marcin Szum zaprezentował poster na temat „ Materiały z pamięcią kształtu”, natomiast Jan Cybulski przybliżył zagadnienie na temat „ Leki codziennego użytku” . Uczniami opiekuje się Jolanta Pasierb.

Dużo wrażeń dostarczyły uczestnikom warsztaty chemiczne odbywające się w pracowniach Politechniki Gdańskiej. Wszyscy wywieźli z Gdańska sporą porcję wiedzy i dobrych wspomnień.