11 października 2016 roku na 2 i 3 lekcji w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Symboliczne wprowadzenie do społeczności uczniowskiej klas pierwszych przygotowali uczniowie klas drugich pod czujnym okiem swoich starszych kolegów z samorządu uczniowskiego. Zaplanowano sześć konkurencji: Quiz, Smaki, Tak-nie, Piankowe łamanie języka, Reklama, Jaka to melodia? Całość prowadzili Ola Słoboda i Jan Cybulski. W quizie zawodnicy musieli wykazać się elementarną wiedzą na temat naszej szkoły (pytania przygotowali Janek Cybulski i Mateusz Gąsior). Ola Steczyszyn oraz Agata Małyska sprawdzały zmysł smaku i węchu pierwszoklasistów w konkurencji Smaki. Kłopoty sprawiło kolejne zadanie konkursowe, w trakcie którego zawodnicy, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin, nie mogli użyć słów – „tak”,” „nie”. Łukasz Cisło i Gabryś Dziura zadbali o emocje w „językowej” konkurencji. Uczniowie musieli wypowiedzieć zdanie: Liceum Ogólnokształcące imienia Bartosza Głowackiego z i piankami w ustach. Im więcej pianek, tym lepiej. Nie lada sprytem i kreatywnością należało się wykazać, aby w ciągu trzech minut stworzyć spot reklamowy przedmiotów codziennego użytku. Nad tym etapem zmagań pierwszoklasistów czuwali Mateusz Gąsior i Krzysiek Grzeszczuk. W konkurencji Jaka to melodia? Paulina Nowacka oraz Asia Kolasa sprawdzały czy nasi pierwszoklasiści znają   polskie i angielskie utwory muzyczne oraz… bajki. Jury, w skład którego wchodzili: Irena Badura - pielęgniarka szkolna, Katarzyna Winiarczuk - uczennica klasy 2 a, Karol Skiba - przewodniczący samorządu, dbali o przejrzystość współzawodnictwa.  W czasie obrad komisji, czyli podliczania punktów, nasi muzycy: Grzegorz Kolasa i Michał Mazur dali krótki poetycki koncert. O dobrą akustykę imprezy zadbali Tomasz Gęborys i Domini Cyc.

Zwycięską klasą okazała się I e, po dogrywce drugie miejsce (za ilość wykonanych pompek) wywalczyła sobie klasa I a. Trzecie miejsce zajęła I b. Życzymy powodzenia i owocnej nauki w BARTOSZU.