30 grudnia 2016 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Na tej uroczystości znalazła się też nasza uczennica- Kinga Chwaleba z klasy II a, która odebrała to prestiżowe stypendium.

Wicewojewoda w swoim wystąpieniu przytoczył słowa twórcy przemysłu motoryzacyjnego, H.Forda, który powiedział, że każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę, pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie młodości swojego umysłu. - Życzę wam, aby dzisiejsza uroczystość motywowała was do dalszej pracy, gratuluję wam zdobytych stypendiów, składając jednocześnie wyrazy uznania tym, którzy wspierają was na co dzień w zdobywaniu wiedzy – rodzicom, nauczycielom i wychowawcom. Życzę, byście nigdy nie ustali w zdobywaniu wiedzy, by zawsze była dla was pasjonującą przygodą, interesującym wyzwaniem, przestrzenią realizacji talentów i pasji – powiedział Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

Stypendium Premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach - wyniki co najmniej dobre. Warto zaznaczyć, że kandydata z danej szkoły opiniuje również samorząd uczniowski.

Gratulujemy Kindze świetnych wyników w nauce i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.