W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS 02.12.2016 roku w naszej szkole odbyła się impreza łącząca metodę prezentacji, scenki i koncertu wokalno-muzycznego. Grupa uczniów z klasy 1b (Natalia Ragan, Martyna Skoczylas, Katarzyna Duchnowska, Anita Wybranowska, Eliza Szwed, Patrycja Gąsior, Gabriela Sidor, Łukasz Baj oraz Magda Grad) przygotowała trzy prezentację na temat wirusa HIV i choroby AIDS. Uczniowie klas I mieli okazję posłuchać rozmowy telefonicznej pomiędzy młodą osobą a przedstawicielem specjalistycznej poradni, która zawierała podstawowe informacje na temat choroby AIDS. Następnie uczniowie występujący w roli prezenterów przedstawiali sylwetkę amerykańskiego chłopca Ryana Withe’a, który stał się międzynarodowym symbolem dziecięcej walki z HIV i AIDS. Uczniowie przygotowali również show „Rozmowy ”. Gabrysia Sidor, która wcieliła się w rolę prezenterki, przeprowadziła krótkie wywiady z młodymi ludźmi chorymi na HIV i AIDS (w tej roli uczniowie). W czasie koncertu odbył się również konkurs ze słodkimi nagrodami, sprawdzający zdobytą wiedzę. Nagrody zostały ufundowane przez samorząd uczniowski. W koncercie wzięły udział wszystkie klasy I. Oprawę muzyczną przygotował zespół Bartosz Band w składzie: Marcin Gontarz (3d), Michał Mazur (3a), Kamil Góra (3c), Grzegorz Kolasa (2e) oraz Jakub Bulicz (1e) pod kierownictwem Roberta Sawickiego. Nad sprzętem nagłaśniającym czuwali Dominik Cyc z klasy 3d oraz Danie Łoza i Dominik Łoza z klasy 2a.

Uczniami przygotowującymi imprezę opiekowała się Agnieszka Łasocha-Halusiak.