15 lutego 2017 r. uczniowie klasy I b pod opieką Doroty Stawarskiej i Jadwigi Błahuty wybrali się na wycieczkę do Suśca.

Po przybyciu na miejsce uczestnicy udali się na teren ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Sosnowe Zacisze”, gdzie został zorganizowany kulig. Dzięki niemu uczniowie poznawali uroki zimowego krajobrazu Puszczy Solskiej. Pani przewodnik oprowadzała klasę po rezerwacie „Nad Tanwią”, okolicach rzek Jeleń i Tanew, gdzie opowiedziała niezwykłą historię tych miejsc. Później zostało zorganizowane ognisko, przy którym wszyscy mogli się nieco ogrzać. Obok niego znajdowała się następna spośród zaplanowanych atrakcji – stroma górka, z której można było zjeżdżać na workach. Jak się okazało, wzbudziło to największe zainteresowanie uczniów. Po 2 godzinach zadowoleni uczestnicy wyjazdu wrócili kuligiem do miejsca, gdzie wycieczka się rozpoczęła. Na koniec pani przewodnik oprowadziła wycieczkę po pensjonacie „Sosnowe Zacisze”, skrywającym wiele atrakcji popularnych szczególnie latem, kiedy do Suśca przyjeżdża największa liczba turystów. Uczniowie byli pod wrażeniem tylu interesujących miejsc znajdujących się na tym terenie. Nic dziwnego, że uczniowie I b wracali do Tomaszowa bardzo zadowoleni.

Aleksandra Kwiecień kl. I b