09.03.2017 r. uczniowie klasy I b pod opieką Doroty Stawarskiej i Jadwigi Błahuty uczestniczyli w dniach otwartych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Po przybyciu na miejsce młodzież udała się do Centrum Kongresowego uniwersytetu, gdzie studenci przygotowali dla odwiedzających wiele stoisk promujących studiowane przez nich kierunki. Uczniowie mogli dowiedzieć się o dostępnych kierunkach, porozmawiać ze studentami czy stanąć oko w oko z rzadko spotykanymi gatunkami zwierząt. Nie zabrakło też konkursów ze smakowitymi nagrodami. Klasa uczestniczyła w kilku wykładach i warsztatach. Pierwszym z nich był wykład pt.: "Zwierzęta egzotyczne w praktyce lekarza weterynarii". Uczniowie poznali kulisy pracy z egzotycznymi gadami, ptakami i ssakami. Następnie udali się na wykład pt: "Czym skorupka za młodu nasiąknie... czyli o wpływie żywienia na zdrowie". Poznali tam zasady zdrowego żywienia i błędy żywieniowe mogące mieć w przyszłości wpływ na rozwój chorób.

Po wykładach przyszedł czas na część praktyczną. Uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych, w czasie których samodzielnie wykonywali różne doświadczenia oraz obserwowali i zapisywali zachodzące reakcje. To był bardzo dobry trening. Następnie przyszła kolej na warsztaty, w czasie których poznali rośliny lecznicze i kosmetyczne, a następnie stworzyli własnoręcznie kosmetyki z naturalnych składników.

Anita Wybranowska- kl.1B