ZS Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim w dniach 17-21 lutego 2014 r. , dzięki współpracy z organizacją międzynarodową AIESEC, gościł studentów z zagranicy. Uczestnikami wymiany byli: Enikő Xiomara Szabó z Węgier, Adam Kubic ze Słowacji oraz Manoel Cirilo z Brazylii.

16 lutego br. powitaliśmy naszych gości w Tomaszowie Lubelskim. Oczarowali nas swoją postawą- byli niezwykle pogodni i otwarci na nowości, co dobrze zapowiadało naszą współpracę w nadchodzącym tygodniu.

Wolontariusze przez pięć dni  prowadzili warsztaty edukacyjne w języku angielskim,  dzięki czemu mogliśmy poznać kraje, z których pochodzą studenci.

Przyjazd obcokrajowców wzbudził w naszej szkole ogromne zainteresowanie. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na zajęcia z „nowymi nauczycielami”. Cykl tych zajęć zainicjowała lekcja przeprowadzona w klasie  II a. Z późniejszych rozmów wynikło, że poziom języka angielskiego naszych uczniów  zrobił  na Enikő, Adamie i Manoelu bardzo dobre wrażenie.

Samorząd Uczniowski przygotował dla gości szereg atrakcji (wspólne wyjście na kręgle, karaoke, wycieczkę do Zamościa, mecz piłki siatkowej),  co na pewno przyśpieszyło międzynarodową integrację.

Koniec wymiany przypadł na 21 lutego br. Nowi koledzy, żegnając się z nami,  wyrazili chęć ponownego przyjazdu do naszej szkoły. Kontakty z nimi utrzymujemy do dzisiaj.