W ramach programu profilaktyki nowotworowej koordynator ds. profilaktyki Agnieszka Łasocha-Halusiak wraz ze szkolną pielęgniarką Ireną Badurą zorganizowały dla młodzieży klas maturalnych spotkania z położną Elżbietą Żółkiewską, ginekologiem Andrzejem Hawryło oraz z prezesem Stowarzyszenia Kobiet Po Leczeniu Raka Piersi „Tomaszowskie Amazonki” Anną Gardecką.

Pierwsze spotkanie odbyło się w poradni ginekologicznej. Dziewczęta z klasy III b zostały zapoznane z profilaktyką raka piersi i raka szyjki macicy.. Położna wytłumaczyła celowość regularnych badań, objaśniła, jak przeprowadza się badanie i jak należy się do niego przygotować. Ginekolog zapoznał dziewczęta z problemami, jakie mogą być wykryte przy regularnych wizytach.

Kolejne spotkanie odbyło się na terenie szkoły. Było ono prowadzone przez panią Annę Gardecką. Po krótkiej prezentacji uczniowie klasy III e i III c mogli ćwiczyć badania na fantomach, które obrazowały zarówno zdrowe piersi, jak i chore , w których obrębie znajdowały się guzy. Na fantomie zdrowej piersi zostało zaprezentowane prawidłowe samobadanie, które każda kobieta może wykonać samodzielnie. W spotkaniu uczestniczyła pani Janina Jędrzejewska, członkini „Tomaszowskich Amazonek”, która opowiadała młodzieży o leczeniu raka sutka na podstawie własnych doświadczeń.

Po zakończeniu spotkań młodzież otrzymała tematyczne ulotki. Kolejne spotkania dla pozostałych klas są zaplanowane w najbliższym czasie.