1 grudnia odbyła się impreza przygotowana przez klasę I b z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. W naszej szkole gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim- panią Alinę Pliżgę i panią Zofię Moskaluk.

Najpierw przeprowadzone zostały zajęcia z biologii, z których dowiedzieliśmy się podstawowych informacji o chorobie, następnie wysłuchaliśmy historii sławnych ludzi, np. Freddiego Mercurego, rapera Eazy E oraz Ofry Hazy, którzy zmagali się z tą chorobą. Później przysłuchiwaliśmy się świadectwom Eltona Johna i Ryana White'a, które pokazały, że choroba komplikuje wyjątkowo życie. Na końcu odbył się quiz pomiędzy klasami pierwszymi sprawdzający, ile zapamiętaliśmy z występów. Najlepszą okazała się klasa I a, która została nagrodzona słodkim upominkiem. Imprezę urozmaiciły występy Aleksandry Brożyny, Szymona Kuśmierczaka oraz Bartłomieja Drabika.