• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    27 stycznia 2018 roku maturzyści z Bartosza weszli uroczyście, zgodnie z tradycjami szkoły, w ostatnie 100 dni dzielące ich od pierwszego w życiu, i jakże ważnego, egzaminu – matury. Ten wieczór bowiem zapisał się w ich pamięci w sposób szczególny- rozpoczął dwudniową zabawę studniówkową, zainicjowaną w sobotni wieczór uroczystym balem.

   Jak się oczywiście okazało, wielomiesięczne przygotowania przyniosły oczekiwane rezultaty – zarówno restauracja STAROPOLSKA – jej wystrój, jak też uczniowie Bartosza doskonale wpisali się w charakter tego święta. Wieczorowe suknie dziewcząt i eleganckie garnitury chłopców sprawiły, że salę taneczną wypełniła niezwykła atmosfera.

   Bal otworzył pan dyrektor Leszek Bober, który zwrócił uwagę na niecodzienny charakter tego wieczoru. Życząc wszystkim udanej zabawy, przypomniał o czekającej maturzystów próbie sił, którą za 100 dni będzie egzamin maturalny. O ważnym dla nich dniu nie zapomniała też pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, która w specjalnie wystosowanym na tę okazje liście życzyła wszystkim, aby wspomnienia tej nocy na zawsze wpisały się w historię lat szkolnych jako poruszające, magiczne chwile. Pani Kurator złożyła tez życzenia dobrze zdanej matury. Na niezwykły charakter tego wieczoru zwrócił uwagę też gość Bartosza – występujący w imieniu Starosty Tomaszowskiego pan Andrzej Walczak – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki. Ciepłe słowa do młodzieży wystosował również pan Piotr Łoza – Przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, który koordynował wszystkie przygotowania do balu studniówkowego. Miłym akcentem części oficjalnej były podziękowania złożone przez uczniów na ręce pana dyrektora Leszka Bobera i wychowawców klas III – pani Beaty Greli (III a), pani Jolanty Pasierb (III b), pana Tomasza Mikszyca (III c), pani Doroty Wujec (III d) i pani Agnieszki Łasochy-Halusiak (III e). Nie zabrakło oczywiście wyrazów wdzięczności wobec pana Piotra Łozy, którego zaangażowanie przyczyniło się do tego, że bal studniówkowy okazał się tak wspaniałą imprezą Młodzież nie zapomniała też o miłych słowach skierowanych do pani Joanny Zyzy, która przygotowała już po raz kolejny zarówno piękny układ poloneza, jak też uczniów biorących udział w tańcu. Efekty pracy pani Joanny Zyzy można było podziwiać już od pierwszych taktów poloneza, którego kolejne kroki zachwyciły wszystkich uczestników zabawy. Po tradycyjnym polonezie kończącym część oficjalną nastąpiło płynne przejście do pełnej już swobody zabawy, którą zainicjowała urzekająca melodia walca, odtańczonego przez uczniów, nauczycieli, gości i rodziców.

   Atmosfera przez całą noc była adekwatna do okazji. Sala taneczna aż do białego rana była pełna, muzyka dobrana do różnorodnych gustów, pozwalała na swobodną zabawę a menu przygotowane przez restauracje STAROPOLSKA imponowało zarówno doskonałym smakiem, jak też zróżnicowaniem potraw. Każdy znalazł coś dla siebie w bogatym zestawie dań głównych, licznych przystawek i deserów. Z tych powodów większość gości bawiła się do ostatnich godzin przyjęcia a uśmiechy na twarzach uczniów i rodziców dowodziły, że bal studniówkowy był w 100% udaną imprezą. Niedzielne poprawiny także miały świąteczny charakter. Tym razem zabawa przenosiła się też do sal poszczególnych klas, gdzie koncerty we własnym gronie nie były rzadkością, jak np. w klasie III a, która bawiła się wspólnym śpiewem przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu. Studniówka pozostawi po sobie nie tylko mnóstwo wspomnień w postaci fotografii i filmów. Te najpiękniejsze pozostaną ukryte głęboko w sercach, zaś po latach powrócą jako źródło wzruszeń i poruszających śladów przeszłości.

Zapraszamy do obejrzenia poloneza z naszej studniówki

 

Zapraszamy do galerii