W piątek, 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Dyrektor szkoły, pan Leszek Bober, pożegnał zgromadzonych absolwentów, życząc im satysfakcjonujących osiągnięć na egzaminie maturalnym. Następnie do zebranych zwrócił się przewodniczący Rady Rodziców – pan Piotr Łoza, dziękując nauczycielom za pracę nad przygotowaniem uczniów do egzaminu dojrzałości. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017, Łucja Pomorska, w swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom oraz kolegom i koleżankom ze swojej klasy za spędzone w tej szkole lata. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez absolwentów Bartosza. Maturzyści ślubowali m.in. godne reprezentowanie szkoły i jej tradycji, wierność przekazywanym wartościom oraz gotowość do podjęcia nowych zadań i obowiązków. Następnie dyrektor szkoły wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczył świadectwa zdolnym i wyróżniającym się uczniom: Kindze Chwalebie, Maciejowi Mamczurowi, Łucji Pomorskiej, Marcie Lepionce, Bartłomiejowi Semenowiczowi, Kamilowi Łyczko, Karolinie Miziuk, Monice Sokoleńko, Dominice Grzesik, Paulinie Byrze i Aleksandrze Słobodzie. W dalszej kolejności uczniowie zostali nagrodzeni za stuprocentową frekwencję (Paulina Byra i Maciej Harbuz), współpracę w zespołach wokalno – muzycznych The One i Bartosz Band, działalność w samorządzie uczniowskim, a także aktywność kulturową i sportową. Po rozdaniu świadectw nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Usłyszeliśmy fragmenty piosenek takich jak „Nie liczę godzin i lat” Andrzeja Rybińskiego, „Ostatni raz” Manchester' u i „Mamma Mia” ABBY.

W zakończeniu roku szkolnego klas III uczestniczyli też przedstawiciele Poczty Polskiej i Banku Pocztowego, którzy w ramach realizacji programu „Do Niepodległej” przekazali szkole pakiet edukacyjny zawierający materiały dydaktyczne.

Uroczystość zamknęło ważne wydarzenie związane z ogólnopolskim, patriotycznym projektem sadzenia dębów na 100-lecie Niepodległej. Pan Leszek Dmitroca, nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów przekazał szkole sadzonkę dębu, której szczep pochodzi od słynnego dębu Bartek. Według legendy pod tym dębem przebywał Bartosz Głowacki, patron naszej szkoły. Po akademii nastąpiło uroczyste posadzenie dębu, upamiętniającego nie tylko 100 – lecie niepodległości, ale również setny rocznik absolwentów, który brał udział w tej uroczystości. Dąb zasadzili uczniowie z najwyższą średnią w szkole – Kinga Chwaleba i Maciej Mamczur pod opieką Nadleśniczego Leszka Dmitrocy. Bartosz, bo tak nazwano dąb, został poświęcony przez księdza Andrzeja Chilewicza.

Później maturzyści udali się na ostatnie wspólne wzruszające spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

My, młodsi koledzy, trzymamy kciuki za świetne wyniki na maturze i udaną rekrutacje na wymarzone wyższe uczelnie.

Magdalena Okoń, kl. I c