Jednym z wielu przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest Konkurs Wiedzy pt. „Wolna – Niepodległa” zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Uczniowie uczestniczący w konkursie najpierw wzięli udział w eliminacjach szkolnych. Do finału powiatowego awansowało dwóch uczestników, którzy otrzymali najwięcej punktów.

W dniu 24 maja br. w Zespole Szkół Nr 2 im. gen. Władysława Sikorskiego odbył się finał z udziałem reprezentantów 5 szkół z terenu powiatu tomaszowskiego. Bardzo dobry wynik osiągnęły uczennice naszej szkoły: Katarzyna Żmuda z klasy II c i Weronika Bondyra z klasy I c, zajmując odpowiednio II i III (ex aequo z dwiema uczniami z innych szkół) miejsce. W obu klasach nauczycielem historii jest Tomasz Mikszyc. Podsumowanie konkursu odbędzie się 14 czerwca 2018 roku w zamojskiej Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.