• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    Od 1988 roku 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Liczne kampanie i akcje odbywające się w tym czasie mają upowszechniać wiedzę o wirusie HIV i chorobie AIDS. Nasza szkoła również podjęła to wyzwanie.

   W Tomaszowskim Domu Kultury szkoły ponadgimnazjalne wzięły udział w okolicznościowej imprezie łączącej metodę scenki, prezentacji i koncertu wokalno – muzycznego, który poprowadzili uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim.

   Także w naszej szkole klasa I b pod opieką Agnieszki Łasochy – Halusiak oraz Doroty Stawarskiej przygotowała imprezę, która miała na celu zaprezentowanie ogólnych, ważnych informacji na temat tych chorób. Mogliśmy dowiedzieć się, które sławne osoby chorowały na AIDS oraz jak się ustrzec przed wirusem HIV. Przedstawienie zakończyło się quizem, w którym widzowie mogli wykazać się swoją wiedzą oraz wykorzystać informacje uzyskane podczasprezentacji. Zwyciężyła klasa I b, na drugim miejscu uplasowała się I c, a trzecią pozycję zajęła I a. Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Okoń