3 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyła się V edycja powiatowego konkursu ortograficznego, w którym można było zdobyć tytuł „Tomaszowskiego Mistrza Ortografii”.

Dyktando ułożył dyrektor biblioteki, pan Jacek Pawłucki, zaś w komisji zasiedli: pani Barbara Jaszak – doradca metodyczny, pani Renata Śrutwa- Krupa, pani Maria Dworzycka, pani Maria Gęborys, pani Marta Ożga, pani Danuta Gęborys, pani Jolanta Piotrowska oraz pani Anna Wolczyk.

Uczniowie szkół z naszego powiatu musieli zmierzyć się z pułapkami ortograficznymi i udowodnić znajomość zasad interpunkcji. Warto dodać, że tekst dyktanda w tym roku oceniony był jako bardzo trudny, co podniosło poprzeczkę zawodów. W konkursie wzięło udział około 90 osób. Wraz z uczniami pisali je też dorośli uczestnicy, wśród których byli przedstawiciele tomaszowskich urzędów i instytucji, m.in. dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym, pan Mariusz Kobiałka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Lubelskim, pani Stanisława Koper, kierownik Ośrodka Wsparcia w Tomaszowie Lubelskim, pani Elżbieta Rafalska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, Filia Tomaszów Lubelski.

Biorąc pod uwagę zarówno ilość uczestników, jak i poziom trudności dyktanda sukces naszych uczennic jest szczególny, tym bardziej, że zdobyły one całą pule tytułów i nagród.

Wcześniej wspomniany tytuł „Tomaszowskiego Mistrza Ortografii” uzyskała Magdalena Okoń.: II miejsce należy do Julii Anastaziak, zaś III miejsce zdobyła Kinga Dmitroca. Dziewczyny są uczennicami tej samej klasy – II c, a przygotowywały się do konkursu pod opieką swojej wychowawczyni, pani Beaty Greli.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!