W dniach 24-26 października 2019 r. duża grupa młodzieży z klasy III a i III e wzięła udział w XXVIII Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku odbyła się ona w ramach wyjazdu śladami Ojca Świętego Jana Pawła II. Dlatego nasi uczniowie w pierwszym dniu odwiedzili sanktuarium w Łagiewnikach – tak drogie sercu Papieża z Polski, a potem Kraków – miasto Jego studiów i początków pracy kapłańskiej. Wielką miłością św. Jana Pawła II były góry – zwłaszcza polskie. Zatem drugiego dnia wyruszyliśmy pieszo nad Morskie Oko, zwane „perłą Tatr”. Zmęczeni niczego więcej nie planowaliśmy – oprócz pozakonkursowego występu tercetu „Liderki” z klasy IIIe. Popis wokalny zespołu „Girls Band” (także z klasy IIIe) odbył się kolejnego dnia wieczorem na Jasnej Górze w ramach modlitewnego śpiewu młodzieży. Zanim jednak tam przybyliśmy, odwiedziliśmy Wadowice, gdzie jak mówił Ojciec Święty: „wszystko się zaczęło”. Tak nastrojeni rozpoczęliśmy kilkugodzinne jasnogórskie ćwiczenia duchowne. Towarzyszyło nam okolicznościowe błogosławieństwo Ks. Bp. M. Rojka. Pozostało nam tylko – na pół roku przed maturą – zawołać słowami JP II „Sursum corda, w górę serca” i szczęśliwie wrócić do domów. Opiekę nad młodzieżą sprawowali. M. Stopyra-Gardiasz, M. Mucha, L. Bury i K. Kęczkowski.

RS