Miło jest dostawać prezenty, ale równie miło jest obdarowywać nimi potrzebujących. Z taką właśnie myślą uczniowie z klasy III c z BARTOSZA zorganizowali Mikołajki dla podopiecznych tomaszowskiego przytuliska dla zwierząt mieszczącego się przy ulicy Ściegiennego. Ze składki na prezenty mikołajkowe kupili karmę dla psów i kotów, którym los odebrał bezpieczny dom i schronienie.

Wizyta w przytulisku utwierdziła ich w przekonaniu, że bezdomnym zwierzakom warto pomagać na różne sposoby. Prawdą jest, że potrzebują one przede wszystkim nowych domów i kochających opiekunów, ale każdy, kto nie może z różnych powodów wziąć do domu psa lub kota może ofiarować pomoc w postaci karmy , co też zostanie mile przyjęte przez opiekunów przytuliska.

Podopieczni przytuliska podziękowali uczniom- radosne poszczekiwanie, machające ogonki, szukające ludzkich dłoni pyszczki mówiły same za siebie.

Zachęcamy więc wszystkich, którzy kochają zwierzęta do adopcji. To najpiękniejszy prezent, jaki może otrzymać samotny zwierzak. Ci. Którzy nie maja takiej możliwości, mogą wspomóc je jako darczyńcy- jedzenie, koce, budy, miski.., tego nigdy za wiele tam, gdzie trafiają porzucone zwierzęta.