12.12.2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbył się już VII finał mikołajkowej akcji charytatywnej „Paczka Marzeń”. Współorganizatorami akcji są I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, Fundacja Społeczno-Gospodarcza Oskar, Zarząd Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim

W 2013 r., postanowiliśmy razem z klasą zamiast tradycyjnych mikołajek zorganizować akcję charytatywną, której celem była pomoc najuboższym uczniom szkół podstawowych z naszego regionu. Zależało nam na tym, aby dzieci otrzymały prezenty, o których od zawsze marzyły. Jedynym problemem było znalezienie takiego dziecka, więc o pomoc zwróciliśmy się do biura Zarządu Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim. Inicjatywa spotkała się z akceptacją. Tak zaczęła się nasza współpraca z PCK w tym zakresie. W ramach współdziałania w obrębie akcji Fundacja Społeczno-Gospodarcza Oskar przygotowuje dla dzieci 10 paczek oraz poczęstunek dla nich, dlatego też znalazła się w gronie współorganizatorów. W tym roku do współpracy dołączył też Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelski.

Dzieci typowane są przez nauczycieli i pedagogów, którzy pomagają im napisać listy do Świętego Mikołaja. Później listy te trafiają do darczyńców. Każdego roku liczba zainteresowanych akcją wzrasta i zgłasza się do nas więcej instytucji a nawet osób prywatnych, które chcą przygotować paczkę. Uczniowie naszej szkoły oprócz tego, że przygotowują paczki – w tym roku przygotowali ich aż 21 - zajmują się także oprawą muzyczną oraz zorganizowaniem gier i zabaw dla dzieci podczas uroczystości.

Prezenty na akcję charytatywną „Paczka Marzeń” ufundowali:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lub - 21

19. Barbara Marek Rabinówka - 1

20. Merkury Ubezpieczenia Robert Walczak - 1

21. Pora dla seniora – Drążek Ziesława - 1

Dziękujemy wszystkim, którzy udowodnili, że mają wrażliwe i dobre serca.