„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” - tymi słowami w dniu 20.12.2022 r. rozpoczęła się 10. jubileuszowa gala mikołajkowej akcji charytatywnej "Paczka Marzeń". Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, Oddział Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim oraz Fundacja Społeczno - Gospodarcza - Grupa Oscar.

Uroczystość rozpoczęła się kolędą wprowadzającą w magiczny nastrój świąt. Pan Dyrektor - Leszek Bober, powitał przybyłych gości: Starostę Tomaszowa Lubelskiego Henryka Karwana reprezentowanego przez panią Katarzynę Gucz - Członka Zarządu Powiatu, pana Wojciecha Żukowskiego Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego, Posła na Sejm RP pana Tomasza Zielińskiego, którego reprezentował pan Mirosław Mróz, panią Marzenę Czubaj - Gancarz Wójta Gminy Tomaszów Lubelski, pana Andrzeja Adamka Wójta Gminy Bełżec, pana Tomasza Tyrkę Wójta Gminy Jarczów, pana Romana Miedziaka Wójta Gminy Rachanie, pana Piotra Piaseckiego Wójta Gminy Tarnawatka, pana Pawła Chromca zastępcę Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, pana Artura Deryłę Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim, którego reprezentowały starszy aspirant pani Wioletta Miszczyńska i młodszy aspirant pani Małgorzata Pawłowska, panią Beatę Prochowicz-Król Kierownika Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim, którą reprezentowały pani Sylwia Świderek i pani Anna Karbownik, panią Barbarę Piskorską Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim oraz Zarząd Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim, który reprezentowała pani Alina Pliżga, panią Dorotę Ciećko Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, przedstawiciela Dyrektora Fundacji Społeczno-Gospodarczej "Oscar" oraz PCK w Tomaszowie Lubelskim reprezentowany przez Zarząd Rejonowy w składzie: pani Dorota Stawarska - wiceprezes i pani Kamila Powęska pracownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim. Jednak w tym dniu najważniejszymi gośćmi były dzieci, które niecierpliwie wyczekiwały Mikołaja.

Po przedstawieniu przez panią Dorotę Stawarską idei "Paczki Marzeń", którą była przede wszystkim chęć pomocy innym, nadszedł najbardziej wyczekiwany moment tej uroczystości. Każda instytucja i placówka, która była fundatorem prezentu, zrobiła wszystko, by spełnić marzenia, o których dzieci pisały w swoich listach do Świętego Mikołaja. Po pełnym wzruszeń wręczeniu prezentów, wszyscy zebrani zrobili pamiątkowe zdjęcie oraz udali się na poczęstunek. Uroczystość uświetniły występy członków szkolnej grupy muzycznej The One. Choć w tamtym dniu tylko dzieci dostały swoje prezenty, my zostaliśmy nagrodzeni przez uśmiechy i radość, jakie zagościły na ich twarzach. Bo im więcej dajemy od siebie, tym więcej dobra do nas wraca.

Claudia Grzesik