21 marca 2023, w pierwszy dzień wiosny, Bartosz gościł młodzież ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Uczniów klas ósmych oraz ich opiekunów powitał dyrektor I LO, pan Leszek Bober, który krótko przedstawił bogatą historię szkoły oraz naszą ofertę edukacyjną dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maja Dąbrowska, która opowiedziała o jego działalności. Następnie, w 15-20- osobowych grupach, pod opieką przewodników zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski goście zwiedzili szkołę. W czasie wędrówki po zabytkowym budynku mieli oni okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych i fizycznych oraz rozwiązać quiz językowy. Tak więc w pierwszym dniu wiosny w naszej szkole pożytecznie spędziło czas około 350 uczniów kończących szkoły podstawowe.