31 maja 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczysta gala podsumowującą powiatowe konkursy adresowane do uczniów szkół podstawowych. Otworzył ją dyrektor Bartosza - pan Leszek Bober, witając zaproszonych gości. Następnie głos zabrał gość honorowy -pan Andrzej Bulicz , dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim .

Prawdziwą przyjemnością było gościć w naszej szkole tak uzdolnionych i kreatywnych uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu. Prace reprezentowały bardzo wysoki poziom, więc przyznanie nagród i wyróżnień przez jury obu konkursów nie należało do łatwych zadań.

X Powiatowy Konkurs Fotograficzny„ Cztery pory roku na Roztoczu”

W roku szkolnym 2022/2023 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim został zorganizowany i przeprowadzony konkurs fotograficzny pod hasłem „Cztery pory roku na Roztoczu” skierowany do uczniów klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich powiatu tomaszowskiego.

Ze względu na bardzo wyrównany poziom prac jury podjęło decyzję o przyznaniu 6 miejsc finałowych, przydzielając je następująco:

I miejsce ex aequo – Hubert Gąsak („ Wodospad przy ruinach młyna wiosną i jesienią”, “Aleja kasztanowa” ), kl. VII SP w Pasiekach, Filip Rachański (“Cztery pory roku na wodospadzie na rzece Jeleń”), kl.VI SP nr 1 w Tomaszowie Lub.

II miejsce ex aequo – Aleksandra Pawelec (“Aleja kasztanowa w czterech odsłonach”), kl.VIII c SP nr 3 W Tomaszowie Lub., Milena Krawczyk (“Cztery pory roku nad Szumami - lato i zima”) kl.VI SP w Szarowoli

III miejsce ex aequo – Igor Świderek (“Forsycja jesienią, zimą i wiosną”), kl.VI ZS-P w Bełżcu, Jakub Niedużak (“Jezioro Młynki w trzech odsłonach”, ) ZS-P w Bełżcu.

Organizatorkami konkursu są Dorota Wujec, Katarzyna Soluch, Maria Gęborys i Marzanna Mucha.

Piąta edycja konkursu „Uchwyć fizykę w kadr 2022/23”

Do konkursu swoje prace zgłosiło 96 uczniów z 18 szkół podstawowych z całego powiatu. Uczestnicy nadesłali 147 nietuzinkowych zdjęć zjawisk fizycznych.

Komisja konkursowa w składzie: Marianna Stopyra-Gardiasz, Marzanna Mucha i Leszek Bober oceniła prace, biorąc pod uwagę zjawisko fizyczne oraz trudność jego uchwycenia w kadr.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce: Eliza Dziura SP Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim za zdjęcie : „Elektryzowanie włosów na trampolinie”

II miejsce: Michał Długosz SP Podhorce za zdjęcie: ”Hallo” Amelia Gałan SP Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim za zdjęcie: „Piorun w Tomaszowie”

III miejsce: Konrad Ćmil SP Sabaudia za zdjęcie: „Zachód Słońca” Julia Karczmarz SP Lubycza Królewska za zdjęcie: „Rozszczepienie światła”

Wyróżnienia:

1. Bryk Gabriela SP Nabróż Kolonia

2. Bryk Tomasz SP Nr 2 Tomaszów Lubelski

3. Cienkusz Natalia ZS-P Bełżec

4. Długosz Magdalena SP Podhorce

5. Dmitroca Mateusz SP Nr 2 w Tomaszów Lubelski

6. Dobrowolska Helena SP Sabaudia

7. Gałek Milena Niepubliczna Szkoła Podstawowa Little Oxford Tomaszów Lub.

8. Jaremko Maja SP Nr 1 Tomaszów Lubelski

9. Kozak Nikola SP Sabaudia

10. Kubecka Emilia ZS-P Michalów

11. Lasota Paulina ZS-P Bełżec

12. Fałta Paulina SP Lubycza Królewska

13. Majdanik Amelia SP Nr 2 Tomaszów Lubelski

14. Mazurek Eliza SP Telatyn

15. Ożga Eliza SP Majdan Sopocki

16. Piechnik Marcel SP Szarowola

17. Raczkiewicz Jakub SP Nr 3 Tomaszów Lub.

18. Smyk Malwina ZS-P Łaszczów

19. Szponar Radosław SP Majdan Górny

20. Szumilak Bruno SP Nr 3 Tomaszów Lub.

21. Świderek Norbert SP Pasieki

22. Wajda Katarzyna SP Nr 2

23. Wiatrzyk Patrycja ZSiP Tarnawatka

24. Ziejewski Szymon SP Nr 3 w Tomaszowie Lub.

25. Żółkwa Dominika SP Łosiniec

Koordynatorem konkursu była Marianna Stopyra - Gardiasz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom przygotowującym uczniów do konkursów za zaangażowanie, wsparcie i uwagi merytoryczne niezbędne w pracy pozalekcyjnej.

Imprezę uświetnił występ zespołu „The One”, którego wokalistki jak zawsze zachwyciły słuchaczy.

Na kolejne edycje obu konkursów zapraszamy w roku szkolnym 2023/2024.