• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44


Już po raz kolejny Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowała i przeprowadziła konkurs  dotyczący innowacyjności działań lubelskich szkół, nagradzający i promujący te, które w nowoczesny sposób modernizują swoje metody pracy z młodzieżą, dostosowując je do stale rosnących  i zmieniających się wymagań.

      W konkursie startowało 45 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

 Zespół Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim znalazł się w elitarnym gronie placówek, którym przyznano tytuł SZKOŁY INNOWACJI 2016.

    Przypomnieć warto, że szkoła już po raz trzeci została w ten sposób wyróżniona wśród licznej konkurencji. Wśród kryteriów decydujących o przyznaniu tego tytułu znalazły się m.in. innowacyjne metody pracy z uczniami, prowadzone w szkole projekty, tytuły uzyskiwane przez uczniów  w olimpiadach i konkursach, inne wyróżnienia uzyskane przez szkołę itp.

      Z projektem certyfikacji szkół innowacyjnych  wiążę się drugi ogromny sukces, który tym razem ma na swoim koncie także dyrektor BARTOSZA pan Leszek Bober. W kategorii NAUCZYCIEL - LIDER INNOWACJI okazał się bezkonkurencyjny i uzyskał pierwsze miejsce wśród wszystkich nominowanych nauczycieli, tym samym zdobywając prestiżowy tytuł NAUCZYCIELA LIDERA INNOWACJI 2016 .

O wyróżnieniu pana dyrektora Leszka Bobera zdecydowały wieloletnie sukcesy w pracy z młodzieżą oraz charakter jego pracy.  Leszek Bober jest autorem ponad 30 książek i publikacji dla uczniów i nauczycieli – Opis tych publikacji znajduje się na stornie internetowej: „leszekbober.pl”. Są to zbiory zadań z fizyki dla uczniów gimnazjum, seria „Przyroda” dla uczniów szkoły podstawowej oraz wiele publikacji dydaktycznych dla nauczycieli. Jest nauczycielem dyplomowanym fizyki. Pełnił obowiązki wicedyrektora, a obecnie dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Jest ekspertem MEN w zakresie awansu zawodowego nauczycieli. Od 2005 roku pełni funkcję  przewodniczącego zespołu egzaminatorów fizyki OKE w Krakowie. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał ucząc w Szkole Podstawowej   Nr 2  w Tomaszowie Lubelskim, a po utworzeniu gimnazjów przez 10 lat uczył fizyki  w Gimnazjum   Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. W tym czasie jego uczniowie zdobywali tytuły Laureata Konkursu Fizycznego. Pełniąc przez wiele lat obowiązki doradcy metodycznego i konsultanta Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu prowadził wiele szkoleń i zajęć warsztatowych  z nauczycielami fizyki szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizował w tym czasie dla uczniów Międzyszkolny Turniej Fizyczny i Konkurs Astronomiczny dla uczniów z terenu powiatów tomaszowskiego, biłgorajskiego, zamojskiego i hrubieszowskiego. Na WSZiA w Zamościu oraz w Chełmie prowadził zajęcia z kalkulatorami graficznymi na studiach podyplomowych dla nauczycieli matematyki. Wykładał fizykę na kursach kwalifikacyjnych dla nauczycieli przyrody w ODN w Zamościu oraz w WODN “Kursor” w Zamościu. Swoje osiągnięcia prezentował na wielu krajowych  i międzynarodowych konferencjach, np.: „Phisics on Stage”, „Science and Mathematics Teaching for The Information Society”. Zdobył tytuł “Nauczyciela z klasą”. Za działalność dydaktyczną Leszek Bober otrzymał nagrodę MEN(1994) i dwukrotnie został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1999, 2002 ).