2 grudnia 2016 roku o godzinie 10:00 w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów „Lubelskiej Szkoły z Życiem”, będącej wynikiem wspólnej akcji edukacyjno - informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS. Działania zainicjowane poprzez Lubelskiego Kuratora Oświaty miały na celu aktywne budowanie świadomości środowiska szkolnego w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. W wyniku tych właśnie działań do bazy Fundacji DKMS od początku października2016 roku dołączyło 1733 potencjalnych dawców.

W związku z tym, że społeczność szkolna BARTOSZA , podjęła współpracę z Fundacją i przeprowadziła akcję rejestracyjną, pozyskując nowych potencjalnych dawców  krwiotwórczych komórek znalazła się w gronie szkół województwa lubelskiego uhonorowanych tytułem „Lubelskiej Szkoły z Życiem”. W naszej szkole akcję koordynowała Dorota Stawarska. Ona też z uczniami zaangażowanymi w projekt odebrała certyfikat w imieniu całej społeczności Bartosza.

Certyfikaty wręczali: Lubelski Kurator Oświaty – pani Teresa Misiuk, Wiceprezydent Zamościa – pan Andrzej Zastąpiło oraz reprezentujący fundację DKMS – pan Wojciech Niewinowski .