• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

   13 stycznia 2024 roku maturzyści z Bartosza weszli uroczyście, zgodnie z tradycjami szkoły, w ostatnie 100 dni dzielące ich od jakże ważnego, egzaminu – matury. Ten wieczór bowiem zapisał się w ich pamięci w sposób szczególny - zabawę studniówkową, zainicjowaną uroczystym polonezem.

   Jak się oczywiście okazało, wielomiesięczne przygotowania przyniosły oczekiwane rezultaty – zarówno restauracja Antoni– jej elegancki wystrój, jak też uczniowie Bartosza doskonale wpisali się w charakter tego święta. Wieczorowe suknie dziewcząt i eleganckie garnitury chłopców sprawiły, że salę taneczną wypełniła niezwykła atmosfera.

   Bal otworzył dyrektor pan Leszek Bober, który zwrócił uwagę na niecodzienny charakter tego wieczoru. Życząc wszystkim udanej zabawy, przypomniał o tym, że kolejnym tak ważnym wydarzeniem będzie egzamin maturalny. Na niezwykły charakter tego balu zwrócili uwagę też goście Bartosza – Poseł na Sejm RP pan Tomasz Zieliński oraz Wicestarosta Tomaszowski pan Jarosław Korzeń. Ciepłe słowa do młodzieży wystosowała również pani Jolanta Deryło – Przewodnicząca Rady Rodziców w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Miłym akcentem części oficjalnej były podziękowania dla nauczycieli złożone przez uczniów na ręce dyrektora pana Leszka Bobera, wicedyrektor pani Beata Greli i wychowawców klas maturalnych – pani Marianny Stopyry - Gardiasz (4 a), pani Izabeli Gwiazdowskiej (4 b), pana Romana Soniaka (4 c), pani Haliny Radzięciak (4 d). Nie zabrakło oczywiście wyrazów wdzięczności wobec rodziców, których zaangażowanie przyczyniło się do tego, że bal studniówkowy okazał się tak wspaniałą imprezą. Młodzież nie zapomniała też o miłych słowach skierowanych do pani Joanny Zyzy, która przygotowała już po raz kolejny zarówno piękny układ poloneza, jak też uczniów biorących udział w tańcu. Efekty ich pracy można było podziwiać już od pierwszych taktów poloneza, którego kolejne kroki zachwyciły wszystkich uczestników zabawy. Po tradycyjnym polonezie kończącym część oficjalną nastąpiło płynne przejście do pełnej już swobody zabawy, której zapowiedzią stały się występy członków szkolnego zespołu The One, działającego tym roku pod opieką pani Beaty Greli, którego koncert uświetnił sobotni wieczór a zarazem stał się formą pożegnania po czterech latach pracy. Uczniowie nie zapomnieli podziękować też pani Katarzynie Ważnej prowadzącej zespół w poprzednich latach. W krótkim koncercie wystąpili Amelia Knap i Kacper Leńczuk w utworach „I wanna dance with somebody” i „The Best””oraz Miłosz Hek w kompozycji „The Show Must Go On”.

   Atmosfera przez całą noc była adekwatna do okazji. Sala taneczna aż do białego rana była pełna, muzyka dobrana do różnorodnych gustów pozwalała na swobodną zabawę, zaś menu przygotowane przez restaurację Antoni imponowało zarówno doskonałym smakiem, jak też zróżnicowaniem potraw. Każdy znalazł coś dla siebie w bogatym zestawie dań głównych, licznych przystawek i deserów. Z tych powodów większość gości bawiła się do ostatnich godzin przyjęcia a uśmiechy na twarzach uczniów, nauczycieli i rodziców dowodziły, że bal studniówkowy był udaną imprezą.

   Studniówka pozostawi po sobie nie tylko mnóstwo wspomnień w postaci fotografii i filmów. Te najpiękniejsze pozostaną ukryte głęboko w sercach, zaś po latach powrócą jako źródło wzruszeń i poruszających śladów przeszłości.

Zapraszamy do galerii