1 września 2021 r. o godz. 9.30 uczniowie naszej szkoły oficjalnie weszli w nowy rok szkolny 2021/2022. Otwierający uroczystość dyrektor – pan Leszek Bober zwrócił uwagę na szczególny charakter edukacji w okresie zagrożenia pandemią. Witając uczniów klas I, którzy w Bartoszu dopiero rozpoczynają naukę, życzył im świetnych wyników w nauce, przywołując jednocześnie tradycje szkoły, na które składają się także doskonałe wyniki nauczania. Pan dyrektor wyraził tez nadzieję, że nauka w tym roku szkolnym odbywała się będzie już tylko w trybie stacjonarnym. Rolę bezpośredniego kontaktu z nauczycielem podkreślił w swoim wystąpieniu goszczący na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Starosta Tomaszowski pan Henryk Karwan, któremu towarzyszyła pani Katarzyna Gucz, Członek Zarządu Powiatu. On także nawiązał do trudnych warunków nauki, z jakimi zmagali się wszyscy w ubiegłym roku szkolnym, złożył uczniom życzenia owocnej pracy.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło też wspomnień związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. O potrzebie kultywowania pamięci o tym dramacie wspomniał zarówno dyrektor Bartosza, jak również pan Starosta Henryk Karwan, który przed wizytą w naszej szkole uczestniczył w uroczystościach poświęconych uczczeniu tej rocznicy. Symbolem szacunku wobec bohaterów związanych z tym wstrząsającym okresem była minuta ciszy.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas z wychowawcami. Uczniowie klas I zapoznali się ze szkołą i obowiązującymi w niej zasadami.

Teraz pozostaje tylko powtórzyć dzisiejsze życzenia- w nowym roku szkolnym samych sukcesów, nawiązania wspaniałych przyjaźni, miłej atmosfery sprzyjającej pracy.

Zapraszamy do galerii

W dniu 1 września 2021 roku odbędzie się rozpoczęcie nowego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. W związku z tym prosimy wszystkich uczniów o zapoznanie się z obowiązującym w tym dniu harmonogramem:

• godz. 9.15 - uczniowie wszystkich klas spotykają się na hali sportowej szkoły,
  • po spotkaniu ogólnym uczniowie klas I pozostają na hali, gdzie spotkają się z wychowawcami, następnie zaś zostaną przez nich zapoznani z organizacją i funkcjonowaniem szkoły,
  • uczniowie klas II i III po spotkaniu ogólnym przechodzą do swoich klas na spotkania z wychowawcami według poniżej załączonego przydziału sal,
  • wszystkich uczniów obowiązuje w szkole reżim sanitarny, a więc zachowanie odpowiedniego dystansu, noszenie maseczek na korytarzu, dezynfekcja rąk przy wejściu na teren szkoły i po jej opuszczeniu (dozownik przy wejściu na halę).

Przydział sal na spotkania klasowe dla klas II i II

Anna Branach

III eg

Beata Głuszek

Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentem

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1września 2021 r.

Poniżej link do szczegółowych zaleceń.

Wewnętrzny regulamin procedur bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce BIP (Dokumenty)

Beata Grela

W roku szkolnym 2021/2022 w klasach po szkole podstawowej będzie obowiązywał nowy podręcznik do nauki języka polskiego

Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Język polski. Sztuka wyrazu.

Zmiana podręcznika dotyczy wszystkich klas naszego liceum po szkole podstawowej. Podręcznik można zakupić na stronie wydawnictwa w grupach lub samodzielnie, korzystając ze zniżki, należy wówczas wpisać kod rabatowy: MCZA-PRO1-0119

5 lipca 2021 roku zostały ogłoszone wyniki egzaminów maturalnych. Nasza szkoła po raz kolejny może poszczycić się świetnymi wynikami, które potwierdzają wysoki poziom nauczania w Bartoszu.

Uczniowie Bartosza wyraźnie zdeklasowali konkurencję, uzyskując średnią zdawalność wyższą o ponad 21% wobec uczniów wszystkich typów szkół piszących egzamin maturalny w kraju, i aż o 14% wyższy wynik od uzyskanego przez licealistów zarówno w województwie, jak też kraju.

Wyższe wyniki uzyskano także z wielu przedmiotów na poziomie podstawowym, jak też rozszerzonym. Różnica wyników waha się od kilku do kilkunastu % na korzyść wyników uzyskanych przez naszych uczniów wobec ich rówieśników z liceów w całym kraju.

Sukces ten jest tym większy, że praca z uczniami odbywała się przez zdecydowaną większość roku szkolnego metodą online, co potwierdza doskonałe przygotowanie szkoły do modyfikacji pracy w zależności od warunków oraz fachowość nauczycieli reagujących kreatywnie i odpowiedzialnie na wszelkie zmiany.

Wyniki matur potwierdzały od dawna wysoki poziom pracy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim i jak zawsze są walorem potwierdzającym, że warto wybrać Bartosza , by edukację na poziomie szkoły ponadpodstawowej zakończyć sukcesem i zapewnić sobie powodzenie w rekrutacji na wyższe uczelnie.

Absolwenci szkół podstawowych- zapraszamy do nas- warto!!!

W roku szkolnym 2021/2022 w klasach po szkole podstawowej będzie

obowiązywał nowy podręcznik do nauki języka polskiego

Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Język polski. Sztuka wyrazu.

Zmiana podręcznika dotyczy wszystkich klas naszego liceum po szkole podstawowej. Szczegółowe informacje o sposobie zakupu zostały przesłane na adresy mailowe uczniów. Proszę o uważne zapoznanie się z ich treścią.