• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    22.03 2024 r. uczniowie klasy 3b i 2b wyruszyli na wyjątkową wycieczkę do Krakowa. Celem podróży był udział w Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej w Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) oraz wizyta w Muzeum Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które miały zapewnić uczniom niezapomniane doświadczenia edukacyjne.

   Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w renomowanej Akademii Górniczo-Hutniczej, w której JM Rektor AGH prof.dr hab.Jerzy Lis świetnie zorganizował wykład zatytułowany :”Materiały inspirowane naturą". Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z ciekawymi materiałami, pokazującymi jaką rolę odgrywa inżynieria materiałowa w naszym życiu.

   Następną częścią wycieczki była wizyta w Muzeum Anatomii, które fascynuje miłośników nauk medycznych. Wprowadzeniem była krótka prezentacja na temat eksponatów. Następnie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się modelom anatomii człowieka w skali naturalnej. Uwaga zwiedzających od razu skupiała się na ogromnej kolekcji preparatów anatomicznych, które pokazują ludzkie ciało w różnych aspektach.

   Wycieczka do Krakowa była więc nie tylko wyjazdem szkolnym, ale także wspaniałym przykładem tego, jak nauka może być fascynująca i inspirująca. Dla uczniów klas 3b i 2b było to zdecydowanie jedno z wartych zapamiętania wydarzeń w ich szkolnej karierze.

Zapraszamy do galerii