• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    W roku szkolnym 2023/2024 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim został zorganizowany i przeprowadzony konkurs fotograficzny pod hasłem „Lubimy się bać. Tajemnicze, mroczne, straszne miejsca w mojej okolicy” skierowany do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich Powiatu Tomaszowskiego.

   Już po raz dziewiąty został objęty patronatem przez Starostę Tomaszowskiego pana Henryka Karwana.

   W tegorocznej, jedenastej edycji, udział wzięło 12 uczniów z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Bełżcu, Szkoła Podstawowa w Szarowoli, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Lubelskim oraz I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim.

   24 maja 2024 r. odbyło się posiedzenie jury w składzie: Maria Gęborys, Marzanna Mucha, Katarzyna Soluch i Dorota Wujec, które dokonało oglądu i analizy 31 prac fotograficznych w postaci wydruków fotograficznych. Przedmiotem oceny poszczególnych fotografii była zgodność z tematyką konkursu, jakość artystyczna i techniczna, nawiązanie do lokalnych podań, legend, historii mówionej, kreatywność w podejściu do tematu.

   Ze względu na wyrównany poziom prac jury podjęło decyzję o przyznaniu wszystkim uczestnikom miejsc finałowych, przydzielając je następująco:

I miejsce ex aequo – Aleksandra Pawelec („Ruiny papierni”, „Roztoczańska diabelska sosna”, „Młyn wodny”)kl. I b I LO w Tomaszowie Lub.; Filip Rachański („Opuszczona cegielnia Lipka”) kl. VII b SP nr 1 w Tomaszowie Lub.; Maciej Wolanin („Kamienny mostek na bełżeckich Szczetach”) kl. VI a SP w Bełżcu

II miejsce ex aequo – Kacper Jędruszczak(„Tajemniczy krzyż”) kl. VII b, Hanna Malec (cykl „Opiekunka cerkwi w Kniaziach”) kl. VII, Hanna Wesołowska („Dworek Sobieskiego”) kl. VI a, Norbert Wołoszyn (cykl „Piekiełko, piekiełko, piekiełko”)kl. VII b - wszyscy ze SP nr 1 w Tomaszowie Lub.

III miejsce ex aequo – Piotr Kogut (cykl „Opuszczona elektrownia”) kl. VI a SP nr 1 w Tomaszowie Lub., Milena Krawczyk („Cerkiew w kniaziach”, „Opuszczony cmentarz prawosławny”) kl. VII SP w Szarowoli, Paulina Leszczuk („Postać znikąd”, „Opuszczone”, „Zapomniane”) kl. I a I LO w Tomaszowie Lub., Emilia Sobczyńska („Mroczny budynek”, „Tajemniczo nocą”) SP nr 1 w Tomaszowie Lub., Natalia Szokało („Cmentarz w Pańkowie”) SP w Szarowoli

   Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 13 czerwca 2024 r. w I LO w Tomaszowie Lub. o godz. 10.00, wtedy też zostanie zaprezentowana wystawa pokonkursowa.

   Nagrody dla laureatów ufundował Starosta Tomaszowski Henryk Karwan, za co składamy mu serdeczne podziękowanie.

   Organizatorki konkursu: Maria Gęborys, Marzanna Mucha, Katarzyna Soluch i Dorota Wujec